Czy Twój rynek rolny lub stoisko gospodarstwa oferują prawdziwe letnie truskawki? Wiesz, truskawki, które są uprawiane w sezonie, w którym miały być uprawiane. Te, które są zbierane na polu i są czerwone, które pachną jak truskawki i smakują jak niebo? Jeśli tak, udaj się tam jak najszybciej, kup koszyk, ale nie spiesz się do domu. Usiądź wygodnie i wybierz jedną jagodę, dowolną jagodę i ugryź.

Ale bądź ostrożny. Kiedy już ugryziesz prawdziwą letnią truskawkę, twoje życie zmieni się na zawsze i nigdy nie będziesz mógł wrócić. Poznasz trudną, trudną prawdę o truskawkach w sklepie spożywczym: nie są to truskawki! Mogą (trochę) wyglądać jak truskawki, ale nie smakują ani nie pachną tak cudownie, jak prawdziwa okazja.

Wiedząc o tym, staniesz się rozpieszczony, nawet wybredny, przekręcając nos w tych ponadgabarytowych bombkach, które ludzie mijają jako truskawki, ale w rzeczywistości są to waciki rozpylane na czerwono.

Niedługo będziesz unikał wszystkich prócz prawdziwych letnich (i późno-wiosennych) jagód, rezygnując w lutym z oferty czekoladowych fauxberries i wyławiając kawałki owocowej sałaty z prawie białych jagód. Staniesz się pasjonatem puszkowania własnych truskawek, cierpliwie wylewając łyżki, aby przejść przez zimę, przez cały czas marząc o tym wspaniałym dniu, kiedy pierwsze prawdziwe truskawki pojawiają się na rynku. A kiedy to zrobią, twoje serce się podniesie i odetchniesz z ulgą, wdzięczny, że przeżyłeś kolejny rok, aby być świadkiem tego błogosławionego wydarzenia.

Tak, prawdziwe truskawki – prawdziwe letnie truskawki – są niebezpieczne. Nie mów, że cię nie ostrzegałem.

Więcej Strawberry Raptures

  • Najlepsze sposoby przechowywania truskawek
  • 17 sposobów na zjedzenie większej ilości truskawek
  • 5 błędów, których należy unikać podczas robienia Strawberry Jam
  • Jak zrobić tosty z marshmallow truskawek
  • Medytacja weekendowa: Unambitious Jar dżemu truskawkowego

(Źródło zdjęcia: Susanna Hopler)