Nie ma prawie nic gorszego od gryzienia w jabłko, które wygląda na zewnątrz pyszne i chrupiące, tylko po to, by uzyskać duży kęs ziarnistej, pozbawionej smaku trociny. To jeden z niewielu razy, kiedy wypluwamy jedzenie! Co powoduje tę parodię i czy istnieje sposób na uniknięcie oszustwa?

Jabłka stają się mączne, gdy klej trzymający komórki razem stają się słabe. Kiedy to nastąpi, ugryzienie jabłka po prostu rozpadnie się na poszczególne komórki, gdy żujemy zamiast trzymać się mocno razem. Jabłko smakuje sucho, ponieważ większość wody znajduje się wewnątrz tych komórek, które teraz są trudniejsze do złamania bez tego kleju, aby utrzymać je razem.

Posiłkowość przeważnie dzieje się ze starymi jabłkami, które były przechowywane w magazynie lub w nieodpowiednim przechowywaniu zbyt długo. Kupowanie jabłek tak blisko, jak to możliwe, kiedy zostały zebrane, jest najpewniejszym sposobem uniknięcia dostawania posiłków. Jeśli kupujesz poza sezonem, spróbuj uderzać bok jabłka: dobre będą brzmiały pusto, podczas gdy mączne będą brzmiały gęste i nudne.

Jeśli skończyć z torbą mącznych jabłek, nadal można z nich korzystać w kuchni! Gotowanie pomaga rozbić komórki, uwalniając płyn w środku. Spróbuj użyć ich do pieczonych jabłek z płatkami owsianymi i brązowym cukrem, polewą na kotlety wieprzowe lub po prostu ugotuj je w sosie jabłkowym.

Czy masz jakieś sztuczki do identyfikacji mącznego jabłka?

Związane z: Wybierz własne jabłka: dla frajerów?

(Zdjęcie: członek Flickr Rich115 na licencji Creative Commons)