Czy zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego przepisy na delikatne mięso, takie jak steki i filety rybne często wymagają, aby mięso zostało przypieczone na płycie kuchennej, a następnie gotowe w piekarniku?

A przy tak cienkich kawałkach mięsa, czy to konieczne jest wykończenie piekarnika?

Odpowiedź, ciekawscy kucharze, polega na fizyce przekazywania ciepła …

Kiedy przypalamy mięso na kuchence, główne źródło ciepła znajduje się poniżej. Bezpośredni transfer ciepła z metalu panewki do żywności.

Oznacza to, że dno mięsa gotuje się szybko, podczas gdy górka pozostaje stosunkowo niegotowana – dobrze, jeśli chodzi o przypieczenie, ale kłopotliwe, aby mięso gotowało się równomiernie.

Pozostawione do gotowania na całej powierzchni płyty, żywność również ma tendencję do zbyt szybkiego wysychania i zostawia cię z twardym, ciągnącym się mięsem.

Piec jest znacznie łagodniejszą formą ogrzewania, równomiernie gotuje mięso ze wszystkich stron i umożliwia łatwiejszą kontrolę temperatury.

Ponieważ gotowanie odbywa się wolniej w piekarniku, istnieje również mniejsze ryzyko przypalenia i przypalenia obiadu!

Inny sposób myślenia o tym jest pod względem funkcji: pieczenie na płycie jest przede wszystkim dla koloru i smaku, a następnie faktyczne gotowanie odbywa się w piekarniku.

Krótka notatka: Po przejściu do piekarnika powierzchnia mięsa w kontakcie z patelnią będzie nadal gotowała się nieco szybciej, ponieważ patelnia przewodzi ciepło. Dlatego dobrze jest rzucić jedną stronę mięsa na płytę kuchenną, a następnie odwrócić ją tuż przed włożeniem patelni do piekarnika.

Jakieś inne zagadki kulinarne sprawiły, że jesteś zdezorientowany? Powiadom nas!

Związane z: Searing Meat: Worth the Effort?

(Źródło: MyRecipes.com)