Co: Do Twojej Sprouted Flour Co Zdrowia.
Przeczytaj serię → Część pierwsza, część druga, część trzecia, część czwarta

Uwielbiam naprawdę dobry popcorn, ale nie chcę tracić czasu na staroświecki sposób? Użyj kukurydzianych zarodków zamiast zwykłej kukurydzy, a doskonałość popcornu możesz osiągnąć wygodnie w kuchence mikrofalowej.

Oto jak to zrobić.

(Źródło zdjęcia: Erika Tracy)

Dlaczego Sprouted Corn sprawia, że ​​najlepszy popcorn

Kluczem do świetnego popcornu są wielokrotne mini-eksplozje powstające, gdy ciepło zamienia wilgoć w każdym z rdzeni w parę. Para rozszerza się i rozszerza, aż “pop!” Ponieważ kiełki kukurydzy mają wyższą zawartość wilgoci, dostajesz więcej pary. A więcej pary to bardziej puszysty popcorn. Dodatkowo kończy się o wiele mniej niezamkniętych jąder toczących się w dolnej części miski przekąskowej!

Firma To Your Health Flour Company, którą profilujemy przez cały tydzień, produkuje kukurydzę z kukurydzy (4,19 USD za jednofuntową torebkę) o 98 do 99 procent.

A potem jest smak. Dzięki prostym cukrom powstałym w procesie kiełkowania popcorn ma głębszy, mocniejszy smak kukurydziany, który jest nieco słodki i nie wymaga niewiele, jeśli nic, na drodze do upiększenia. Prosty posyp soli jest ładny, ale nawet to nie jest konieczne.

Możesz użyć tych samych metod poppingu z kiełkami kukurydzy, które byłyby dla tradycyjnej suszonej kukurydzy: poppera lub popcornu. Ale jeśli chcesz cieszyć się lekką i przewiewną ucztą jeszcze szybciej, działa to doskonale przy użyciu poniższej metody mikrofalowej.

Metoda mikrofalowa

  • Nasącz kernele. Namocz kiełki kukurydzy w wodzie przez około 5 minut.
  • Przygotuj się na kuchenkę mikrofalową. Wrzuć około 1/4 kubka ziaren do brązowej papierowej torby na lunch, złóż na górze i umieść w środku kuchenki mikrofalowej.
  • Zaczynać. Ustaw zegar na 3 minuty i ostrożnie wyjmij torbę, gdy trzaskając, zwolni się do 2 do 3 sekund pomiędzy wyskakującymi okienkami.
  • Słuchać uważnie. Jak każdy popcorn, szybko się spali!

→ Obejrzyj zabawne wideo z filmu “The Kitchn” pokazujące, jak zrobić popcorn w kuchence mikrofalowej.

Czy kiedykolwiek zrobiłeś popcorn z kiełkujących ziaren kukurydzy??