(Źródło zdjęcia: Christine Gallary)

Niezależnie od tego, czy rzeźbi się mini dynie w Jack-o-latarnie, czy tylko przygotowujesz piżmy z dyni piżmowej, zeskrobanie z nasion i żylastych kawałków wokół nich może być irytującym zadaniem. Ale czy wiesz, że możesz użyć narzędzia kuchennego, które prawdopodobnie masz już w szufladzie gadżetu, aby cały proces był o wiele łatwiejszy?

(Źródło zdjęcia: Christine Gallary)

Problem

Kiedyś wyjęłam zwykłą łyżkę, gdy nadszedł czas, aby usunąć nasiona z twardej zimowej dyni i dyń, ale nigdy nie wydawało się, że wykonam dobrą robotę. Łagodne krawędzie łyżki wydawały się skrobać wzdłuż boków, nie usuwając niczego ani nie przecinając śluzowatych strun.

(Źródło zdjęcia: Christine Gallary)

Idealne narzędzie

Okazuje się, że najlepszym narzędziem jest zwykle zarezerwowane dla letnich melonów: pokorny melon baler! Ten mały facet jest idealnym narzędziem do zbierania nasion i otaczających je włókien – cienka, ale wytrzymała konstrukcja z łatwością przecina struny i rozbija je, pozostawiając niewiele z tyłu.

Głęboko zaokrąglony kształt łopatki oznacza również, że nasiona pozostają tam, zamiast wylatować z kabiny i uderzać w ściany, podłogę lub Ciebie! A ponieważ melonik nie ma w rzeczywistości ostrych krawędzi, które mogą cię uciąć, nawet dzieci mogą wpaść i pomóc w tym kroku.

Wszelkie inne dobre wskazówki dla nas do usuwania nasion i strun?