Gelato to gęsta, super-bogata, intensywnie aromatyzowana włoska wersja lodów. Naprawdę nic podobnego. Na szczęście nie musimy jeździć aż do Włoch za każdym razem, gdy chcemy łakomie. Mario Batali był w zeszłym tygodniu na “Splendid Table” i podzielił się z nami kilkoma wskazówkami, jak możemy zrobić doskonałe lody w domu.

Dobrze, że hostesska Splendid Table Lynne Rossetto Kasper i Mario Batali w końcu zaczęli rozmawiać o domowej lodówce. Po wysłuchaniu tych dwóch ekspertów na temat kuchni włoskiej omówić ich ulubiony mrożony smakołyk, zdecydowanie mieliśmy ochotę!

Oto, co zaleca Batali:

Użyj pełnego mleka – Batali zwraca uwagę, że krem ​​ma tendencję do pokrywania języka i wyciszania smaku innych składników. Pełne mleko zapewnia czystsze i bardziej wibrujące smaki.

Szukaj przejrzałych owoców – Owoce przejrzałe mogą nie być dobre do jedzenia, ale są fantastyczne w dostarczaniu intensywnych aromatów owocowych w żelatykach. Oto, gdzie można wykorzystać te kilka posiniaczonych brzoskwiń lub lekko pomarszczone czereśnie.

Under-Churn the Base – Gelato ma być dużo mniej powiewny niż lody amerykańskie i powinien być dość gęsty. Batali zaleca zatrzymanie maszyny do lodów, gdy mieszanka wygląda jak gęsty krem, a następnie zamraża.

Jakie masz inne wskazówki dotyczące przygotowywania lodów w domu?

Posłuchaj całego wywiadu: Gelato z Mario Batali na Splendid Table

Związane z: Tipsy Affogato: Musisz to już wkrótce wypróbować!

(Zdjęcie: członek Flickr avlxyz na licencji Creative Commons)