Życie w Louisville wiąże się z obowiązkami; mój numer kierunkowy 502 zdaje się odpowiadać z ambasadorem burbonowym. I chociaż większość z nas wydaje się mieć pokaźną ilość burbona płynącego przez nasze żyły, faktycznie uczyłem się, by zostać Certyfikowanym Burbonem Stewardem. Jednak bycie entuzjastą burbona może stać się drogie, więc nauczyłem się, jak to zrobić, bez zbytniego uszkodzenia rachunku czekowego. Zawsze szukam tego słodkiego punktu ceny i smaku.

Oto osiem ulubionych, które znajdziesz w moim barze – wszystkie za 20 USD lub mniej. Wskazówka dla profesjonalistów: Podaruj je z rocznika karafki kryształowej, a ludzie pomyślą, że dzielisz się specjalną skrytką.

  • Benchmark nr 8 Kentucky Straight Bourbon Whiskey: Nienawidzę dzielić się moim najlepszym wyborem, ponieważ obawiają się, że cena wzrośnie, gdy pojawi się słowo. Około 8 USD jest tak tanie, że jestem prawie zbyt zawstydzony, kiedy go kupuję. Ale zajął najwyższy honor w konkursie New York World Wine and Spirits 2016 – złotym medalem od każdego sędziego ślepej degustacji – i na pewno wybrałem go na własnym ślepym teście w domu (dwa razy!) jedna z moich ulubionych butelek 60 $ z tej samej destylarni.
  • Bardzo stary Barton Kentucky Straight Bourbon Whiskey 80 Dowód: Plik to pod innym czuję się trochę zboczony, kiedy kupuję, zwłaszcza w dużym dzbanku. Bardzo stary Barton jest jednak niedocenianym bohaterem. Kiedy potrzebuję dobrego, taniego bourbona na imprezę domową i nie chcę, aby moi przyjaciele nienawidzili mnie następnego ranka, kupuję na tym półce sklepowej.
  • Heaven Hill butelkowane w Bond Kentucky Straight Bourbon Whiskey (White Label): Po garstce rozczarowujących doświadczeń z innym produktem z dolnej półki Heaven Hill, znanym po prostu jako “zielona etykieta”, miałem zły smak w ustach na temat tego imienia. Ale teraz wyższa “biała etykieta” jest ulubieńcem barmanów i entuzjastów burbona ze względu na stosunek wartości do jakości. White label jest burbonem “butelkowanym w wiązce”, co oznacza, że ​​gorzelnicy stosowali się do pewnych niejasnych zasad w produkcji. Dlaczego miałbyś się tym przejmować? Ma to uzasadnienie, jeśli twórca dba o to, by przestrzegać tych zasad w liście, z wielką dbałością o wszystkie pozostałe szczegóły..
  • Evan Williams Kentucky Straight Bourbon Whisky Black Label: Łatwo znaleźć nigdzie indziej, ta gładka whisky nie wyśle ​​nikogo w zachwyt, ale świetnie pasuje do coli i jest pewnym zakładem na złotówki. Jeśli jestem poza bańką z bourbonem, gdzie mieszkam i jest to szczupły zbiór, Evan Williams jest moim przeciwnikiem.
  • Wild Turkey Kentucky Straight Bourbon Whisky 81 Dowód: Teraz idziemy do starej szkoły. Ten dobry, stary kurczak “kickin” wykopał swój dowód z 80 do 81, co sprawiło, że był on nieco bardziej interesujący dla koneserów burbona (tak, eksperci piją go i tak powinni). Nic nie sprawia, że ​​czuję się bardziej jak dziewczyna z Kentucky, niż powoływanie się na bar i prośba o Turcję.
  • Old Grand-Dad Bonded Kentucky Straight Bourbon Whisky 100 Dowód: To jedna z tych “Piję burbona, odkąd przed burbonem było chłodno”, rodzaj bourbonów. Trochę pikantny z wyższego rachunku żyta z zacieru, lubię go z odrobiną imbiru. Kiedy inni ludzie zamawiają modne nowe boubony rzemieślnicze, lubię iść z tym facetem na retro.
  • Four Roses Yellow Label Kentucky Straight Bourbon Whisky: Burbon w tej wesołej butelce z różowym haftem prawdopodobnie pojawia się bardziej niż jakikolwiek inny, gdy rozmowa zamienia się w whisky o dobrej wartości. Smakowita, łatwa w piciu i przystępna dla początkujących bourbonów z 80-proc., Dobrze się nadaje do miksowania, jest świetna na uderzenia i ogólnie jest solidnym wyborem.
  • Old Forester Kentucky Straight Bourbon Whiskey 86 Dowód: Gdyby Louisville miał oficjalny dom burbina ludu, to byłoby to. Nigdy nie widziałem domu bez tego trybu gotowości. Nostalgia za popijanie lub świetny na oficjalny koktajl miasta, Old Fashioned, nigdy nie można pomylić z Old Fo.

Uwaga dotycząca cen: Potwierdziłem z właścicielem w jednym z moich ulubionych sklepów z duchami w Louisville, Westport Whisky & Wine, że te butelki spadną w przedziale od 10 $ do 20 $ (w przypadku butelki 750-mililitrowej, o ile nie zaznaczono inaczej), chociaż niektóre z nich mogą być zmuszone złapać je w sprzedaży, aby pozostać poniżej 20 USD. Twój przebieg będzie się różnić w zależności od podatków, dostępności i kaprysu sprzedającego. Niestety dla wielu z was, niektóre z nich trudno znaleźć poza Kentucky, więc być może trzeba będzie zaplanować wycieczkę do zapasów. (Ale żeby być uczciwym, niektórzy bourboni, o których wiemy, że są specjalnymi, którzy nie przyłapali nas gdzie indziej, po prostu zbierają kurz na półkach sklepowych, podczas gdy my ustawiamy się dla nich!)