(Image credit: @mtwanab)

Przez lata jogurt przejawiał tendencje do słodkości w życiu, z aromatami jak kluczowy placek z limonką i pojemniki z jogurtem, w tym pakiety M & M. Ale w 2016 r. Konsumenci, którzy chcą urozmaicić coś, mają kilka nowych opcji w przejściu do jogurtów.

(Źródło zdjęcia: Chobani)

Na początku roku Chobani dodała dwa pikantne smaki do linii “Flip” – pojemniki jogurtu greckiego z koszem z chrupiącymi dodatkami. Chipotle Pineapple łączy w sobie jogurt ananasowy z granolami, migdałami wędzonymi i pestkami dyni. Sriracha Mango łączy jogurt z mango, chipsy ryżowe pokryte Srirachą, pałeczki sezamowe i prażone i solone kawałki nerkowca.

Zdjęcie zamieszczone przez jogurt noosa (@noosayoghurt)

Tego lata producent jogurtów z siedzibą w stanie Colorado, Noosa, wprowadził nową linię smaków “Sweet Heat”, łącząc charakterystyczny kremowy jogurt z mleka pełnego z owocowo-pieprzowymi puree. Obecne smaki obejmują Mango Sweet Chili, Raspberry Habanero, Pineapple Jalapeño i Blackberry Serrano.

Być może natknąłeś się na przepisy lub dania w restauracji, która używała jogurtu jako środka chłodzącego do pikantnych potraw, więc fajnie jest zobaczyć, jak ta naturalna relacja ma miejsce w pojemniku typu “chodź i idź”. Nie jest też niespodzianką, że w tym roku pikantny jogurt przyciągnął większą uwagę ze strony większych jogurtówek. W ciągu ostatnich kilku lat zaobserwowaliśmy wzrost jogurtów pikantnych, więc dodanie odrobiny ciepła do jogurtu wydaje się oczywistym kolejnym krokiem.

Czy są jakieś inne marki jogurtów, które widziałeś przynosząc ciepło? Daj nam znać w komentarzach.