Chipsy, frytki, chipsy: co to za imię? Wczorajszy Twitter ogarnął wielki kryzys, ponieważ ludzie na całym świecie dyskutowali o nomenklaturze różnych przekąsek smażonego ziemniaka.

Argument rozpoczął się, gdy brytyjski użytkownik @BlueBernardo napisał na Twitterze trzy zdjęcia, które zidentyfikował odpowiednio jako frytki, frytki i chipsy oraz “wszystko inne jest nie tak”, otwierając kontrowersje związane z wielkimi workami chipsów ziemniaczanych. Z 30 000 retweetami, 3500 odpowiedziami i 110 000 polubień – ten ostatni prawdopodobnie od niepoprawnych Brytyjczyków – debata zaczęła szaleć.

Frytki, frytki, frytki, frytki, frytki, słomki, chipsy: ludzie z całego świata anglojęzycznego określili to, co nazwaliby swoimi zdjęciami (a także opowiedzieli o tych, którzy się nie zgadzali). “To trafiło do amerykańskiego Twittera” – zauważył autor. “I oni się tak obrażają.”

“Brytyjska propaganda”, “Dlatego walczyliśmy i wygrywaliśmy wojnę o niepodległość” i “To dlatego nie masz już imperium”, nadszedł atak.

Ale najciekawszą częścią dyskusji jest obserwowanie, jak regionalne różnice przelewają się z całego świata anglojęzycznego i nie tylko, ponieważ ludzie przybyli z Nowej Zelandii (z Tonga, a także z Anglii), z Pakistanu, Niemiec, Francji i innych krajów. . Nawet zamrożona francuska firma McCain’s U.K. wysłała tweetowi oryginalną wiadomość z “FYI”.

Większość Amerykanów nazywa pierwsze dwa “frytki”, a trzecie “chipsy ziemniaczane”, podczas gdy Australijczycy twierdzą, że wszyscy są “chipsami”, co prowadzi mnie do niefortunnej pozycji, biorąc pod uwagę, że Brytyjczycy mogą być tutaj; ich słowa są z pewnością najbardziej precyzyjne. Ale jako użytkownik @PenguPooh napisał na Twitterze: “Czy wszyscy możemy po prostu pokochać ziemniaki w spokoju? Wszystkie są pyszne”. Co ciężko mi się zgadza, ale także, jeśli mamy zamiar kłócić się o frytki, czy możemy wrócić do tego, jak niewiarygodnie źle ten wykres został?

Gdzie stoisz w wielkiej francuskiej debacie narybku?