Teraz normalnie byłbym sceptycznie nastawiony do książki kucharskiej, która obiecuje dostarczyć 120 przepisów, które można zrobić w pięć minut na płasko. Ale jeśli ktokolwiek może zrobić taki wyczyn, to musi to być zawodnik Iron Chef, Michael Symon. Chodzi o ekonomię czasu, czy to w konkursie na żywność, czy po powrocie do domu z głodu po długim dniu pracy.

Szybkie fakty

Kto to napisał: Michael Symon

Kto je opublikował: Clarkson Potter

Liczba przepisów: Około 120

Kąt: Symon obiecuje proste posiłki na co dzień przygotowywane ze świeżych składników (5 z nich!), Które można przygotować w zaledwie 5 minut. A na koniec ante obiecuje również, że przepis na czworo nie powinien kosztować więcej niż 5 USD.

Przepisy na teraz: Cavatelli z kalafiorem i czerwoną papryką, Spaghetti z małżami i pomidorami, Satay z kurczaka z pikantnym sosem orzechowym, smażona Bolonia i jajko, Philly Cheesesteak z Provolone, łosoś z rozmarynem i czosnkiem, udka z kurczaka w sosie pomidorowo-oliwnym, szwajcarski stek

Major Takeaways:

Więc. Po zastanowieniu się nad tą książką, zamierzam po prostu powiedzieć wprost, że nie wydaje mi się, żeby te przepisy były gotowe w 5 minut. Tak, może, jeśli tylko policzycie, że jedzenie faktycznie ma kontakt z patelnią, ale ja nie. Liczę też czas, kiedy trzeba posiekać wszystko, roztrzepać kotlety z kurczaka na równe kawałki, podgrzać wodę, podgrzać grill itd..

To powiedziawszy, nie sądzę, że powinniśmy odrzucić tę książkę lub jej przepisy z ręki. Są to wciąż solidne receptury, które można szybko zmontować w dni powszednie. Od wyciągnięcia deski do krojenia do siedzenia, myślę, że większość przepisów łatwo znajdzie się pod znakiem 30 minut – i jest to dla mnie dużo “szybkie”.

Tutaj też jest dobra różnorodność. Zainspirowanie się do posiłków w ciągu tygodnia może być trudne i zawsze będę wdzięczny za książki kucharskie takie jak te, które mi po prostu dają pomysły za co robić. Naprawdę doceniam wykresy, które Symon zawiera na początku książki. Pokazują one swoje ulubione pary dopasowań do takich rzeczy, jak kurczak, ryba i makaron i ułatwiają wymianę w ostatniej chwili, jeśli zapomniałem o składnikach lub po prostu chcę nowego przepisu na przepis.

Kto by się cieszył tą książką? Szefowie rodzinnych planistów posiłków, zapracowani studenci pszczeli żyjący z ograniczonym budżetem, ludzie usiłujący przyzwyczaić się do gotowania posiłków w weekendy (P.S. Głowa do wegetarian: większość przepisów wymaga trochę mięsa)

Znajdź książkę w lokalnej bibliotece, niezależnej księgarni lub Amazon: Michael Symon 5 in 5 autorstwa Michaela Symona

Apartment Therapy Media dokłada wszelkich starań, aby testować i recenzować produkty w sposób uczciwy i przejrzysty. Poglądy wyrażone w niniejszym przeglądzie są osobistymi opiniami recenzenta i ta konkretna recenzja produktu nie była sponsorowana ani opłacana w żaden sposób przez producenta lub pośrednika działającego w jego imieniu. Jednak producent dał nam produkt do testowania i przeglądu.