Chociaż wychowałem się na kremowym Jifie, jako dorosły wolę smak i teksturę w pełni naturalnego masła orzechowego, wytwarzanego wyłącznie z prażonych orzeszków ziemnych i soli. Byłem więc zaskoczony niedawnym testem smakowym kremowego masła orzechowego Cook’s Illustrated, który daje tyle – jeśli nie więcej – idealnie gładką konsystencję, tak jak ma orzechowy smak.

Ich zwycięzca?

Kremowy Skippy! Chociaż degustatorzy komentowali swój “słaby” smak orzechowy, jego gładka i kremowa konsystencja zapewniła mu najwyższe miejsce. Gładkie i “pieczone-y” Naturalne masło orzechowe Jif zaszło na drugim miejscu. (Jeśli zastanawiasz się nad skomplikowaną nazwą, “naturalna” odnosi się do oleju palmowego używanego zamiast uwodornionych olejków, a “spread” oznacza, że ​​masło orzechowe jest mniej niż 90% orzeszków ziemnych i ponad 55% tłuszczu.)

Jedyne masło orzechowe w teście zrobionym z orzeszków ziemnych i soli, Smucker’s Natural, zostało uznane za “ziarniste” i zostało zabite na końcu. Moje masło orzechowe, solone od Tradera Joe, jest z pewnością bardziej chropowate niż Skippy, ale jest też bardziej orzechowe i o wiele mniej słodkie. Domyślam się, że Cook’s Illustrated i ja właśnie szukamy różnych rzeczy w naszych PB & J.

Sprawdź to:
• Przegląd testu smaku kremowego orzechowego masła
• Kremowe wyniki masła orzechowego

Czy tekstura masła orzechowego jest równie ważna jak smak? Czy jesteś fanem wszystkich naturalnych lub wolisz spready w stylu Skippy??

Związane z: Ingredient Spotlight: co można zrobić z masłem orzechowym?

(Zdjęcie: członek Flickr carianoff na licencji Creative Commons)