Jeden z naszych ulubionych programów “Mad Men” na AMC powrócił w zeszłym tygodniu w drugim sezonie, a my po raz kolejny kochamy styl i dramaty z początku lat 60..

Szybka akcja reklamowego świata na Manhattanie dzieje się w biurach Sterlinga Coopera, ale kuchnia podmiejskich sukienników jest tam, gdzie gra się dynamika rodziny.

Kuchnia Draperów ma klasyczny styl lat 60. – sosnowe szafki, tapety w kratę, urządzenia awokado i grafiki. Betty Draper przygotowuje swoje rodzinne posiłki, wyglądając tak, jakby odstąpiła od strony Better Homes & Gardens, zawsze perfekcyjnie zadbana i ubrana w dziewiątkę w sukienki, spódnice i perły z pełną spódnicą. Naczynia, które przygotowuje, nadają się zwykle do zdjęć – szynki pokryte ananasowymi pierścieniami i nabijane goździkami, soczystymi garnekami i gigantycznymi kotletami wieprzowymi.

Podobnie jak reszta zestawów “Mad Men”, kuchnia Drapers oferuje mnóstwo słodyczy, ale jest także oknem na znacznie ciemniejszą rzeczywistość. Perfekcja na zewnątrz, Betty jest znudzona, samotna i niespokojna w środku, podatna na dziecinne, a czasem dziwaczne wybuchy. Siedząc samotnie w kuchni w nocy, pali papierosa i zastanawia się, co tak późno robi jej mąż w biurze. (Podpowiedź: zazwyczaj nie jest dobrze.)

Kuchnia jest tam, gdzie Betty często łapie najnowsze plotki z przyjaciółką i sąsiadką, Francine. W sezonie dwaj otwieracze, przy kawie i papierosach, podekscytowani rozmawiają o spotkaniu Betty i Dona z jej dawnym współlokatorem, teraz “imprezową dziewczyną”. Zgadzają się również, że jeśli chodzi o mężczyzn, “wezmę nudne i wiem, gdzie stoję.”

Widzimy, że Betty zostawia część domowych obowiązków gospodyni rodzinnej, by realizować interesy poza domem – niektóre zdrowe i inne potencjalnie kłopotliwe. Ale nie mamy wątpliwości, że kuchnia będzie nadal kluczowym elementem tego nieodpartego dramatu.

  • Mad Men na AMC
  • Chowhound: Co będziesz pić podczas oglądania “Mad Men” w tę niedzielę?
  • Herald Tribune: Ustaw w latach sześćdziesiątych

Związane z: Dobre pytanie: jak mogę udekorować moją kuchnię w pobliżu moich wiejskich gabinetów?

(Zdjęcia: AMC)