Zaledwie kilka dni po tym, jak Kraft Heinz rozpoczął ogólnonarodową debatę na temat tego, czy powinna sprzedawać taką samą kombinację keczupu i majonezu, którą można wytwarzać z własnymi przyprawami, firma powraca z kolejnym nowym sosem. Jego niedawno uruchomiona platforma Springboard (więcej o tym za chwilę) ogłosiła, że ​​nawiązała współpracę z założycielem Momofuku i szefem kuchni Davidem Changem, aby wypuścić swoje restauracje “Ssäm Sauce w całym kraju”.

Według Bloomberga, po raz pierwszy ten inspirowany koreańczykiem sos chili został sprzedany w całym kraju; był dostępny w barze Momofuku Noodle Bar Chang przez ostatnią dekadę i był również na półkach w kilku wybranych sklepach Whole Foods w Nowym Jorku. (Dzieli nazwę z Bar Ssäm, jedną z restauracji Momofuku). Sos będzie dostępny na Amazon w trzech wariantach: oryginalnym, pikantnym i dymnym.

“Smaki Ssäm Sauce są częścią DNA Momofuku, jest to coś, co serwujemy w restauracjach od 14 lat i jest dla mnie szalone, że teraz będzie dostępne w Stanach Zjednoczonych”, powiedział Chang w oświadczeniu. “Poważnie umieszczam Ssäm Sauce na wszystkim, więc jesteśmy naprawdę podekscytowani tym, jak ludzie używają go w domu, zwłaszcza teraz, gdy mamy Smaki Ostre i Smoke”.

Jeśli nie spróbowałeś tego w jednej z restauracji Chang, sos to połączenie gochujang – koreańskiej papryczki chili – wraz z miso, sake, sosem sojowym i octem ryżowym. (To nieco bardziej skomplikowany asortyment niż nowy Mayochup Heinza.)

Współpraca ta jest także pierwszą w Springboard, która została uruchomiona w marcu z myślą o połączeniu sił z “destrukcyjnymi markami ze Stanów Zjednoczonych w zakresie żywności i napojów”. Wygląda na to, że uderzył te obrzydliwie brzmiące cele w Ssäm Sauce: zaledwie kilka dni po wydaniu, Amazon był sporadycznie niedostępny w cenie 7 USD..

Mam nadzieję, że nie oznacza to, że po prostu utknęliśmy z ketchupem i majonezem.