W miesiącach zimowych wielu z nas tęskni za powolnymi gotowanymi posiłkami, które są bogate w smak i komfort. Nie oznacza to jednak, że mamy czas na takie luksusy, ponieważ może to być sezon, w którym nasze kalendarze są najbardziej pełne. Oto 5 produktów, które możesz przygotować z wyprzedzeniem, co znacznie przyspieszy przygotowanie bogatego, aromatycznego posiłku.

1. Wymieszać i zamrozić ciastka: Nie ma wielu posiłków, które nie skorzystają z bogatego ciastka u ich boku. Połącz je przed sobą i zamroź je w osobnych porcjach lub patelni 8×8, aby można je było prosto od zamrażarki do piekarnika. Jeśli nie masz miejsca na zamrażarkę do czegoś takiego, upewnij się, że ten 15-minutowy przepis na kremowy herbatnik jest w trybie gotowości, zrób sobie trochę sosu podczas pieczenia i zjedz kolację.

2. Pre-Chop & Freeze Mirepoix: Nie, tak długo nie trzeba wycinać kilku marchewek i łodyg selera, a kto nie ma cebuli? Co? Ostatni raz korzystaliśmy z tego ostatniego w tym tygodniu. Dang! Gdybym tylko miał przedsypaną worek z miodemiką w zamrażarce, żeby z powrotem spadł!

3. Zrób klopsiki !: To była nasza kiepska próba włoskiego akcentu (powinieneś usłyszeć nasz niemiecki … uważaj!), Ale nie ma danie, które byłoby bardziej wystawne z dodatkiem obfitego klopsa. Zajmie ci to trochę czasu, aby woda gotowała się na makaron, a ty rozgrzejesz domowe klopsiki w sosie do wyboru. Heck, zapomnij o makaronie razem i ugotuj własne klopsiki … tosty z dodatkiem melty? tak proszę!

4. Utwórz sos kostkowy: Większość sosów można zamrozić w tacach na kostki lodu i wyskoczyć do plastikowych torebek, aby ułatwić ich przechowywanie. Gotuj coś nisko i wolno podczas swoich wakacyjnych zajęć, a następnie zamroź go na noce, kiedy nie ma nawet czasu na kontemplację obiadu, nie mówiąc już o tym. W połączeniu z mięsem lub makaronem, wszystko jest gotowe (psst, możesz nawet je przygotować i przygotować własne worki gotowe do podgrzania i jedzenia)

5. Kup jaja: Jajka są tak cholernie uniwersalne, że potrafią zamienić prosty spiżarowy w posiłek w kilka minut. Pokrój resztki tygodni i dodaj je do patelni z odrobiną jajka, a otrzymasz świeżo wymyśloną frittatę. Dodatkowo, jeśli masz już gotowe i zamrożone herbatniki, zjesz śniadanie na obiad wystarczająco dobre, aby nakarmić nawet najbardziej głodnego kowboja w twoim domu.

Związane z: 10 szybkich i łatwych obiadów z frytkami

(Zdjęcie: Sarah Rae Trover)