(Image credit: Cookin Canuck)

Kitchn’s Pyszne linki w kolumnach podkreślamy przepisy, którymi cieszymy się z blogerów, których kochamy. Śledź każdy dzień tygodnia, gdy zamieszczamy nasze ulubione.

Co grillujesz w poniedziałek? Jeśli twoją odpowiedzią są tylko burgery i hot-dogi, czy mogę zaproponować te kebaby z kurczaka? Nie, to nie jest suchy, nijakie mięso z kurczaka, które mogłeś mieć wcześniej w gotowaniu – ten kurczak jest wilgotny i aromatyczny, dzięki specjalnemu składnikowi.

Jogurt! Według autora, “jogurt pomaga zmiękczyć mięso, a jednocześnie dodaje pikantny smak, który z największą łatwością przynosi różnorodne przyprawy.” W tym przypadku wyżej wymienione przyprawy to wędzona papryka i rozmaryn, ale zachęcamy do korzystania z ulubionych tutaj. Kurczakowi towarzyszą również plasterki czerwonej cebuli i papryki, ale znowu możesz użyć wszystkiego, co lubisz najbardziej lub masz pod ręką – z cukinią również będzie doskonałym wyborem.

Należy zwrócić uwagę na to, że jeśli używasz drewnianych szaszłyków (w przeciwieństwie do metalu), musisz zanurzyć je w wodzie na około 30 minut, zanim zaczniesz nawlekać składniki. Zapobiega to wchodzeniu płomieni w płomienie po uderzeniu w kratkę!

Byłoby to pyszne na talerzu z tzatziki do zanurzenia. Nigdy nie możesz mieć za dużo jogurtu, mam rację?

Zdobądź przepis: Kebaby z kurczaka z grilla z papryką i jogurtem z Cookin Canuck