Kilka lat temu przygotowywałam się do wyjazdu studyjnego do Japonii, kiedy jeden z dyrektorów programowych powiedział grupie zgromadzonych uczniów, że powinniśmy pisać nasze imiona w naszych ubraniach, zobowiązujemy się nie mówić po angielsku poza klasą i planować zakup wszystkich nasze obiady z sklepu spożywczego po drugiej stronie ulicy.

Byłem zszokowany. Czy naprawdę sugerował, że jemy hot-dogi i chipsy ziemniaczane przez trzy miesiące prosto? Ale to dlatego, że nigdy nie widziałem w Japonii 7-Eleven i nie miałem pojęcia, jak bardzo dobre jedzenie można znaleźć za nie wiele pieniędzy. Naprawdę kończyłem jeść lunch w 7-Eleven prawie codziennie, i zrobiłbym to ponownie w mgnieniu oka.

Jeśli jesteś w Stanach Zjednoczonych, 7-Eleven może nie być pierwszym miejscem, w którym możesz zjeść naprawdę dobry posiłek. Ale teraz osobowość YouTube Mike Chen z Strictly Dumpling zrecenzował swój brunch w 7-Eleven w Japonii, a ludzie są oszołomieni ilością bardzo dobrego jedzenia, które udało mu się tam dostać, i jak to wszystko było niedrogie..

Według The Daily Meal, teledysk Chen z Tokio 7-Eleven zyskuje popularność na YouTube. Oglądano go ponad milion razy i podobało mu się ponad 25 000 razy. Ma ponad 3700 komentarzy, z których większość wydaje się być odmianą “Jestem tak zazdrosny!” i “Chcę jeść w tym 7-Eleven!”

Chen kupuje mnóstwo jedzenia w Tokyo 7-Eleven. Dostaje stertę bułeczek, suszonych kalmarów, błyskawicznej yakisoby, ciasta truskawkowego, kanapek z jajkami i ogromnego ciasteczka z zielonej herbaty, zanim jeszcze dostanie się do pokazu gotowych dań 7-Eleven.

“Ooh, spójrz, ile mięsa w tym jest!” mówi, trzymając pudełko z wołowiną w przygotowanej jadalni.

Potem zatrzymuje się przy ścianie onigiri i wybiera kulkę z łososia ryżowego, a drugą z pikantną ikrą i serem śmietankowym. Sklep spożywczy onigiri to jeden z moich ulubionych lunchów. Za każdym razem, gdy wchodzę do 7-Eleven w USA, skanuję ściany w poszukiwaniu wyświetlacza onigiri, na wszelki wypadek.

Chen kupił pudełka bento, ciastka rybne, makaron instant w nagrodzonej gwiazdkami Michelin restauracji ramen Tsuta i coś, co wygląda jak miękkie ciasto taco nadziewane kremem matcha.

4 dolary zapewne przyniosłyby człowiekowi doskonale satysfakcjonujący obiad, ale wydał więcej jak 40 $. To mnóstwo jedzenia, ale Chen chciał spróbować asortymentu. Nie wydawał się rozczarowany.

“Jeśli podałeś mi to w restauracji, nie kwestionowałbym tego – przesypał filiżankę zupy z tofu, którą właśnie zrobił przy użyciu 7-Eleven dystrybutora gorącej wody.

“To jest 7-Eleven żywności, możesz w to uwierzyć? Mięso faktycznie smakuje jak naprawdę dobra jakość”, powiedział o pudełku wołowiny z pokazu gotowych żywności.

W drugiej części filmu Chen przeprowadził ten sam eksperyment w Lawson, konkurencyjnej sieci sklepów, która zapewnia równie dobry spread. Szczególnie wypieki były świeże i puszyste i wyglądały jak rzeczy, które można znaleźć w cukierni tutaj.

Te sklepy convenience “naprawdę psują stereotyp, jaki mamy w USA, gdzie idziemy do sklepów, jeśli potrzebujemy kija z gumy lub szmatki lub bielizny” – powiedział Chen. “Ale nigdy nie postrzegamy sklepów typu convenience jako miejsca, do którego chodziliśmy, jeśli chcieliśmy zjeść pyszny posiłek, ale tutaj jest to w 100 procentach”.

Jeśli chcesz zobaczyć paradę takich ciastek, bułek, kluski i kanapek, które można znaleźć w Tokyo 7-Eleven, obejrzyj cały film Chena tutaj.