Serwowanie zielonej sałaty z wdziękiem i kompetencjami jest naprawdę trudne. Ostatecznym sukcesem jest to, jak wygodne są twoje narzędzia do serwowania sałatek. Klasyczny zestaw do serwowania sałatek składa się zwykle z jednego narzędzia podobnego do łyżki i jednego widelca, ale w dzisiejszych czasach dostępna jest oszałamiająca liczba opcji do wyboru, w tym łyżka, widelec i płaskie narzędzia, a także krótka, gruba sałatka “. ręce’. A dla niektórych jedyną drogą jest para szczypiec lub pałeczek.

Podstawowym założeniem dla serwerów sałatkowych jest delikatne wyciśnięcie porcji sałatki, którą podnosisz z miski, z taką siłą, że możesz trzymać część razem bez siniaków lub powodując jej eksplozję w całym miejscu. Dla niektórych osób dłonie sałatkowe oferują większą kontrolę i większą powierzchnię. Inni opanowali bardziej formalną technikę widelca i łyżki.

Szczypce są najbardziej utylitarne i są dobrym wyborem, jeśli szukasz narzędzia wielozadaniowego, ale niektórzy ludzie uważają je za zbyt nieformalne, a zwłaszcza jeśli są metalowe, zbyt szorstkie na liściach sałaty. Ogólnie rzecz biorąc uważam, że drewniane narzędzia lepiej się z nimi pracują, chociaż wiem, że chwytam szczypce w nieformalnych sytuacjach.

Jak pracujesz z serwerami do sałatek? Czy masz ulubiony serwer sałatkowy, który przegapiliśmy??

Związane z: Przewodnik Kitchn do Essential Prep Tools & Utensils

(Zdjęcie: West Elm)