Bitwa o węgiel drzewny kontra grille gazowe jest jedna na wieki – a entuzjaści grillowania w twoim życiu z pewnością będą mieli mocne opinie. Ale jeśli rozważasz zakup grilla po raz pierwszy lub, być może, myślisz o przejściu z #teamgas na #teamcharcoal (lub na odwrót), jakie są kluczowe czynniki, które powinieneś rozważyć? Wszystko to ułożyliśmy.

(Źródło zdjęcia: Kristin Teig)

Plusy i minusy Grill na węgiel drzewny

Istnieje kilka powodów, dla których warto zdecydować się na grilla na węgiel drzewny, a nie tylko koszt. Możesz dostać grill węglowy za mniej niż 100 $ (aw niektórych przypadkach o wiele mniej, chociaż możesz też zapłacić znacznie powyżej 100 $). Grill na węgiel drzewny oferuje również prawdziwe uczucie gotowanego na ogniu. Może to być smak, ale może być również dreszczyk emocji gotowania na grillu na węgiel drzewny! Jest bardziej pierwotny, ale także mniej wygodny i nie tak łatwy do kontrolowania jak grill gazowy.

Pro: Jest niedrogi i przenośny.

Jeśli lubisz grillować podczas biwakowania lub podczas jazdy na wielką grę, dostępne są niedrogie, małe opcje węgla drzewnego, które są idealne do grillowania tylko kilku hamburgerów. Nawet nieco droższy model jest bardziej opłacalny i mobilny niż większość opcji grilla gazowego.

Pro: Może stać się naprawdę gorący.

Z praktyką i cierpliwością możesz wbić te węgle, dopóki nie osiągną solidnego 700 ° F. Jest to na ogół cieplejsze niż w przypadku większości grilli gazowych i idealne, jeśli chcesz idealnie przypalić swój stek.

Pro: To król tego prawdziwego smaku z grilla.

Często naśladowane, nigdy nie dość powielone, jeśli naprawdę chcesz mieć ten char-grillowany smak, jest to najlepszy sposób na zrobienie tego – choć ostrzegamy, że jeśli użyjesz lżejszego płynu, możesz skończyć z aromatem, który jest bardziej podobny do dobrze , paliwo do zapalniczki.

Con: Prawdopodobnie potrzebujesz komina na węgiel drzewny.

Kominem z węgla drzewnego jest pusty metalowy cylinder z wewnętrznym rusztem i uchwytami. Napełnij go węglem drzewnym, umieść go na wierzchu grilla i użyj gazety lub lżejszych kostek, aby podgrzać węgiel drzewny. Kiedy będziesz gotowy, po prostu przelewaj rozżarzone węgle do grilla i gotuj. Nie jest to aż tak skomplikowane i nie jest drogie (komin z węgla drzewnego prawdopodobnie kosztowałby od 10 do 15 dolarów), ale jest to dodatkowy krok i dodatkowy ekwipunek.

Con: Bardziej denerwujące jest sprzątanie.

Część korzyści z grillowania w lecie jest taka, że ​​cały proces jest bardziej intensywny niż gotowanie w piekarniku lub piecu – nie ma garnków i patelni, którymi można by się zająć lub posprzątać! Ale grille na węgiel drzewny mogą stać się brudne. Najprawdopodobniej będziesz musiał czyścić popiół i tłuszcz po każdym użyciu, a przy porywistym wietrze będziesz musiał również walczyć z popiołem na całym pokładzie lub tarasie.

Con: To może być nielegalne.

Niektóre kompleksy apartamentów zakazują grilowania na węgiel drzewny. Zwykle wiąże się to z wysoką temperaturą, faktem, że nie można ich włączać i wyłączać, a rzeczywistością jest popiół i żużel, który wieje na wietrze (i potencjalnie może zapalić każde drewno w pobliżu). Zdecydowanie sprawdź wszelkie ograniczenia, zanim je kupisz.

(Źródło zdjęcia: Melissa Ryan)

Plusy i minusy grilla gazowego

Jest kilka narzędzi do gotowania, dzięki którym poczujesz się jak powinieneś mieć termometry do dr – cukierków, mandoliny i szybkowary, patrzymy na ciebie. Grill gazowy jednak nie należy do tych. Łatwość użycia jest najważniejszą rzeczą, jaką spełnia grill gazowy. Ale zapłacisz za tę wygodę.

Pro: Jest łatwy w użyciu.

Jeśli korzystasz z pieca, możesz użyć grilla gazowego. Za pomocą pokrętła sterujesz każdym palnikiem, ustawiasz go w górę lub w dół, aby dostosować, i szybko go wyłączasz, kiedy skończysz. To takie łatwe, możesz wykonywać wiele zadań: rozpal, rozpocznij gotowanie i po prostu sprawdzaj jedzenie co kilka minut, rozmawiając z przyjaciółmi, przygotowując resztę kolacji lub nawet spasuj!

Pro: Jest stosunkowo szybki.

Zwykle zalecamy, aby ogrzanie grilla gazowego trwało 30 minut, ale prawdopodobnie można powiedzieć, że będzie goraco w czasie krótszym niż 15 minut. Oznacza to, że możesz szybko dostać jedzenie na stole, co daje ci więcej czasu na, cóż, na wszystko inne w twoim życiu.

Con: Jest drogi.

Opcje grilla gazowego zaczynają się od około 200 USD, a aby uzyskać coś w wytrzymałej stali nierdzewnej, z doskonałym ogrzewaniem, prawdopodobnie kosztować to będzie bliższe 500 USD (z opcjami sięgającymi do znaku wielu tysięcy!).

Con: Będziesz potrzebował gazu.

Jeśli zdecydujesz się na grill gazowy, będziesz musiał go napełnić – albo za pomocą linii gazu ziemnego, która jest podłączona do twojego domu, albo przez utrzymywanie napełnionego zbiornika z propanem. Dodanie linii gazowej do obszaru zewnętrznego jest kosztownym przedsięwzięciem, więc większość ludzi wybiera zbiorniki z propanem. Dodaje około 20 USD do kosztu zakupu rzeczywistego zbiornika, a następnie około 20 USD za każdym razem, gdy musisz go wypełnić (wszystko zależy od tego, ile go wykorzystasz!).