Wszyscy jesteśmy dość obeznani z organizowaniem przyjęcia z okazji kolacji lub wyrzuceniem brunchu. Koktajle, grille i kolacje w formie bufetu to popularne sposoby na rozrywkę dla ludzi i wspólne delektowanie się posiłkiem. Ale jak często masz przyjaciół na długi, spokojny lunch? Zapoznaj się z poradami, jak zamienić niedzielne popołudnie w powolną ucztę pełną dobrych przyjaciół, wspaniałą rozmowę i pozwolenie na długie przebywanie przy stole.

Amerykanie często podziwiają europejską tradycję dłuższego, spokojniejszego zbierania obiadów, ale nie są tak powszechne. Nie ma powodu, dla którego nie moglibyśmy zachęcać tradycji do chwytania! Oto kilka wskazówek, jak stworzyć takie okoliczności, w których goście mogą odpocząć i zrelaksować się w spokojne popołudnie.

• Upewnij się, że Twoi znajomi wiedzą, że to jest to, co masz na myśli, więc przygotowują się do odpoczynku i są trochę bardziej głodni, niż mogą być, gdy lunch jest po prostu kanapką i ciastkiem.

• Zacznij trochę lunch od późnego popołudnia, aby mógł popłynąć do popołudnia. 1:00 lub 1:30 jest dobre. Wolę niedziele, ponieważ wydają mi się bardziej przestronne niż soboty. Poza tym jest to dobry sposób na pogoni za niedzielnymi popołudniowymi bluesami!

• Rozważ swoich gości. W tego rodzaju popołudnia chcesz zaprosić ludzi, którzy lubią dyskusje, debaty, nowe pomysły, opowiadania zabawnych historii.

• Dzieci są oczywiście zaproszone, ale nie oczekuj, że te małe podskakujące ciała będą zbyt długo siedzieć przy stole. Zaaranżuj działania, a może film, w innym pokoju, aby mogli się kręcić bez rozpraszania uwagi wszystkich. A może się zdrzemną!

• W cieplejsze miesiące, rozważ przeniesienie stołu na zewnątrz pod drzewem lub na dachu budynku. W zimie jest to impreza, którą można cieszyć się przed kominkiem, jeśli masz tyle szczęścia, że ​​masz kominek.

• Nie ustawiaj stołu zbyt oficjalnie. Chodzi o to, że ludzie powinni się zrelaksować i odpocząć, więc pozwólcie na zmieszane talerze i sztućce, pogniecione serwetki, nieformalne kwiaty.

• Zaplanuj posiłek na kursach. To stymuluje jedzenie i sprzyja wolniejszej atmosferze.

• Jeśli to możliwe, wybierz dania, które wymagają bardzo mało czasu w kuchni w ostatniej chwili, więc jesteś przy stole z gośćmi tak bardzo, jak to możliwe. Zacznij od wina i przekąsek już ułożonych na stole: prażone orzechy, niektóre owoce, cała bagietka, aby ludzie mogli oderwać kawałek i przekazać go dalej, dwa lub trzy. Podążaj za tym mniejszymi miskami zupy. Danie główne może być proste jak lasagne i zielona sałatka lub pieczony kurczak. Wypij też deser. Wypij kawę lub herbatę za pomocą prostego ciasta jednowarstwowego, a później trochę czekolady i może miska owoców.

• Trzymaj pełne szklanki wody i płynące wino / piwo (jeśli podajesz alkohol, który oczywiście nie jest konieczny), ale masz wiele alternatyw, takich jak mrożona herbata lub lemoniada. Ponownie, chodzi o to, że ludzie rozluźniają się i odprężają, ale nie są zbyt pijani.

• Jeśli jesteś tak skłonny, wydobywaj talię kart lub grę planszową po zakończeniu deseru.

• Jeśli zaczniesz o 1:30 i będziesz wolniejszy, lunch może trwać do godziny 4:00, pozostawiając dużo czasu na sprzątanie i przygotuj się na nadchodzący tydzień.

Czy prowadziłeś lub uczestniczyłeś w długim, powolnym lunchu? Czy ci się podobało? Co zadziałało i nie działało?

Związane z: Zbieramy się, aby jeść: co oznacza dla ciebie rozrywka?

(Zdjęcie: z Kinfolk, autor: Galaxie Andrews)