(Źródło zdjęcia: Kelli Foster)

Za jedyne dwa tygodnie do Święta Dziękczynienia przygotowuję wszystko – łącznie z ciastami. Nie będę ich upiec do dnia posiłku, ale przygotowuję i przechowuję niewypiekane placki w zamrażarce do tego czasu.

Ta sztuczka nie tylko pozwoli zaoszczędzić cenny czas w dniach poprzedzających święta, ale także sprawi, że Twoja skorupa będzie jeszcze lepsza po spędzeniu czasu w zamrażarce.

Które placki są najlepsze do zamrażania?

Aby być sprawiedliwym, ta sztuczka nie działa jednakowo dla wszystkich rodzajów ciast. Ciasta owocowe – jak jabłko i wiśnia – bardzo dobrze zamrażają. Placki z kremem, takie jak słodkie ziemniaki lub ciasto z dyni mogą zostać zamrożone, ale muszą być rozmrożone powoli w lodówce, aby zminimalizować płacz przed ponownym podgrzaniem.

Zawsze możesz przygotować ciasto kremowe z wyprzedzeniem w krokach. Twórz i zamrażaj pocisk z ciasta, a następnie wypełniaj dzień.

  • Czy możliwe jest zamrożenie dyni i pecan pie?

Dwa łatwe kroki

Po przygotowaniu ciasta owiń go tak, aby całkowicie pokrył się trzema warstwami plastikowego opakowania. Następnie umieść pokryte ciasto w dużej zamykanej torebce lub zawiń je warstwą folii aluminiowej. Twój placek jest gotowy do wejścia do zamrażarki.

(Źródło zdjęcia: Kelli Foster)

Użyj odpowiedniej foremki

Metalowe naczynia do ciast są najbezpieczniejszym wyborem do zamrażania ciast. Niektóre ceramiczne naczynia z ciastami, takie jak Emile Henry (na zdjęciu powyżej), są również bezpieczne, aby przejść bezpośrednio z zamrażarki do piekarnika.

Unikaj używania potraw Pyrex i szklanych ciast. Różnica temperatur przy przenoszeniu jej z zamrażarki prosto do piekarnika najprawdopodobniej spowoduje jej rozbicie. Masz dość powodów do zmartwień w Święto Dziękczynienia, a na pewno nie chcesz zajmować się bałaganem w piekarniku.

Oznacz swoje ciasto

Lubię też oznaczać ciasto. Jest to szczególnie przydatne, gdy zamrażasz wiele ciast. Zauważam rodzaj ciasta, datę jego zrobienia i instrukcje pieczenia. Ostatnią rzeczą, o którą chcesz się martwić, kiedy przyjdzie pora, aby wrzucić ciasto do piekarnika, jest przeciąganie książki kucharskiej, aby sprawdzić instrukcje pieczenia, albo, co gorsza, starając się zapamiętać, skąd pochodzi przepis. Łatwiej jest, gdy jest tuż przed tobą, oznaczony na torcie.

Przejdź bezpośrednio z zamrażarki do piekarnika!

Nie ma potrzeby rozmrażania ciasta. Usuń folię i plastikową folię, przenieś ciasto bezpośrednio do piekarnika i upiecz. Jedna rzecz do zapamiętania to to, że musisz upiec ciasto przez dodatkowe 20-45 minut, w zależności od wielkości ciasta i ilości nadzienia.

Idealne ciasta do upieczenia na Święto Dziękczynienia

  • Klasyczna szarlotka z jabłkami
  • Szarlotka jabłkowo-jeżynowa z imbirem
  • Staromodny Pecan Pie

Czy próbowałeś zamrażać swoje upieczone ciasta??