(Źródło zdjęcia: @that_journal)

Od grudnia ubiegłego roku można było usłyszeć, że wiele osób mówi o kronikach. Jest cała strona poświęcona tej koncepcji i sprytne wideo, które załamuje cały proces. W swojej podstawowej formie dziennik punktorów łączy listę zadań, dziennik i planer. Pomaga w śledzeniu tego, co musisz zrobić w tym dniu, a także pomaga zaplanować rzeczy, które chcesz osiągnąć w przyszłości. Istnieje wiele dodatków, które możesz dodać do swojego dziennika punktorów. Uwielbiam to, śledząc twoje zdrowie psychiczne, i to do śledzenia twoich zainteresowań.

To mnie jednak zastanowiło: czy dziennik z pociskami uczyni cię lepszym planerem posiłków? I co by to wyglądało nawet w świecie kronikowania?

Szybkie wyszukiwanie na Instagramie doprowadziło mnie do różnych pomysłów na wykorzystanie twojego czasopisma, aby pomóc ci w planowaniu posiłków. Z tego co wiem, większość osób używających swoich dzienników punktowych do planu posiłków robi to co tydzień. Większość ludzi tworzy kilka stron w każdym tygodniu i poświęca je, aby dowiedzieć się, co chcą zrobić w tym tygodniu, jaka jest ich lista zakupów, a nawet ile są w budżecie na jedzenie w tym tygodniu..

Oto kilka moich ulubionych na Instagramie.

Zdjęcie zamieszczone przez Em Schwartz (@emschwartzrdn)

Uwielbiam to, że ta osoba korzystała ze swojego czasopisma o kulach, aby śledzić budżet. Jest to coś, nad czym chciałbym popracować bardziej przy planowaniu posiłków, więc fajnie było zobaczyć, jak łatwo może być z dziennikiem punktorów.

Zdjęcie opublikowane przez Katia Moffatt (@ grey.and.copper) na

Uwielbiam układ tego planu posiłków; to takie piękne. Ta osoba uwzględniła również swoje treningi na tej stronie, co może być miłe, jeśli starasz się być bardziej świadomy zdrowia.

Zdjęcie zamieszczone przez Emma Bryce (@that_journal) na

Uwielbiam to, jak ta osoba używała notatek z Post-it w swoim dzienniku punktorowym do planu posiłków. Jeśli zauważysz, że na ogół jesz te same rzeczy w kółko, zaoszczędziłoby ci to trochę czasu.

Chciałbym wiedzieć! Czy przechowujesz dziennik punktorów? Czy masz jakieś mądre wskazówki dotyczące planowania posiłków podczas korzystania z jednego? Czy uważasz, że to pomaga? Czy planowanie posiłków wraz z resztą dziennika pomaga Ci śledzić? Daj nam znać w komentarzach!