(Źródło zdjęcia: Erika Tracy)

Kto: Peggy Sutton of To Health Sprouted Flour Co.
Co: Ekologiczna mąka z kiełków pełnoziarnistych
Gdzie: Fitzpatrick, Alabama

W tej chwili w wiejskiej Alabamie mała firma “To Your Health Sprouted Flour” jest na dobrej drodze do wyprodukowania w tym roku trzech milionów funtów 100-procentowej organicznej, pełnoziarnistej mąki.

Jeśli brzmi to imponująco, jest jeszcze bardziej zdumiewająco, gdy weźmie się pod uwagę, że wszystko zaczęło się, gdy właścicielka, Peggy Sutton, zaczęła kiełkować ziarno w jej domowej kuchni i stamtąd narodził się biznes. Oto jak to się stało.

(Źródło zdjęcia: Erika Tracy)

Na początek twojego zdrowia

W mieście Fitzpatrick, podobnie jak w większości na południu, badanie nostalgii i przeszłości jest praktycznie wymagane, a wyrażanie miłości poprzez jedzenie jest tak powszechne jak kudzu. Założycielka i właścicielka Waszego Zdrowia, Peggy Sutton, zawsze była zapalonym piekarzem i kucharzem, ale w 2004 roku zaczęła myśleć o jedzeniu i jego wpływie na jej ciało. “Zacząłem badać sposoby gotowania i jedzenia moich dziadków i pradziadków, częściowo dlatego, że nie chciałem, aby te tradycje zniknęły, a częściowo dlatego, że były tak zdrowe i wiedziałem, że ich dieta odegrała pewną rolę” – powiedziała.

Odkryła nieoczekiwaną różnicę między wczoraj i dziś, zwłaszcza gdy chodziło o zboża i mąki. “Kiedy wracaliśmy, większość zboża wyrosła na polach, ponieważ rolnicy po prostu zostawili go tam, dopóki go nie użyli lub nie sprzedali.”

Przed rewolucją przemysłową większość mąki była wytwarzana z tych porośniętych ziaren. Jednak po wynalezieniu kombajnu zbożowego odkładano ziarno odkładające na bok, jak plewy na klepisku, a wraz z nim cenne witaminy i minerały wytwarzane w procesie kiełkowania – składniki odżywcze, które kiedyś naturalnie wzmacniały mąkę..

(Źródło zdjęcia: Erika Tracy)

Chleb, krakersy i wypieki, Oh My!

Im więcej Peggy dowiedziała się o zaletach wykiełkowanych mąki, tym bardziej chciała je wypróbować w swoich projektach pieczenia. “Najlepszym sposobem na dobrą przekąskę jest spożywanie szerokiej gamy produktów spożywczych, ale w najczystszej postaci, dlatego postanowiłem spróbować samemu wyrosnąć trochę mąki zbożowej, namoczyć ziarno w słoikach z masonem, osuszyć je i zmielić na mąkę z małym młynem domowym “- powiedziała.

A potem zrobiła pierwszy bochenek chleba z mąką, która zmieniła wszystko.

“Byłam zszokowana tym smakiem, była tak dobra i byłam uzależniona” – powiedziała. “Dla mnie to jest najważniejsze, a korzyści zdrowotne to bonus.”

Zrobiła więcej porośniętej mąki i upiekła więcej smakołyków, dając je rodzinie i przyjaciołom, którzy dzielili się jej zdziwieniem i radością. “Ludzie powiedzieli mi, jak świetnie smakują, i powiedziałem im, jak oni mogą to zrobić,” powiedziała.

Ale większość była bardziej zainteresowana jedzeniem wypieków niż ich robieniem, więc pierwszą inkarnacją biznesu Peggy było jej tworzenie i sprzedawanie krakersów, pieczywa i innych z jej domowej roboty porośniętymi mąkami..

(Źródło zdjęcia: Erika Tracy)

Getting Down to Business

Wkrótce jej prace przerosły swoją kuchnię, aw 2006 roku zbudowała komercyjną kuchnię w stodole na jej posiadłości. Kiedy rozeszła się wieść, coraz więcej ludzi chciało jej mąki, więc w 2008 roku zaprzestała wypieków i skupiła się na produkcji i sprzedaży porośniętych mąki i kiełkujących ziaren..

W 2010 r. Stodoła została opuszczona dla obiektu o powierzchni 7200 stóp kwadratowych. Druga została dodana w 2013 roku, a firma uruchomiła kolejną ekspansję na początku 2015 roku. Nowa przestrzeń pozwoli Twojemu zdrowiu zwiększyć produkcję. “Musieliśmy mieć dodatkowy pokój, aby nadążyć za popytem,” powiedziała Peggy.

Peggy współpracuje obecnie również z Alabamskim Komisarzem ds. Rolnictwa i Departamentem Rolnictwa na Uniwersytecie Auburn w Alabamie, aby stworzyć spółdzielnię rolnictwa ekologicznego, starając się zachęcić lokalnych rolników do sadzenia i zbierania organicznych ziaren, z których może korzystać Wasze Zdrowie. “Chciałbym powiedzieć, że ziarna, których używamy pochodziły z mojego stanu”, powiedziała.

(Źródło zdjęcia: Erika Tracy)

Sprawy lokalne

W miarę jak Twoje Zdrowie rosło, Peggy pozostała zaangażowana w utrzymywanie działalności w swojej społeczności i zapewnianie wartościowych miejsc pracy. Obiekty znajdują się poza utartymi ścieżkami na drodze powiatowej, wśród pięknych krajobrazów Środkowej Alabamy. To uderzające zestawienie: chów bydła na trawie na pastwisku, najnowocześniejszej produkcji żywności w budynkach sto dwadzieścia jardów.

Ale to świadectwo miłości Peggy do domu, a kiedy o tym myślisz, ma to sens. Dla twojego zdrowia jest zachowanie kawałka dziedzictwa rolniczego i wzbudzenie zainteresowania nowego pokolenia, więc nie ma lepszego miejsca dla firmy, która mogłaby wykonywać swoją pracę niż na farmie Alabamy..

(Źródło zdjęcia: Erika Tracy)

5 krótkich pytań do Peggy

Jak różne są porośnięte mąką ziarna z tradycyjnych mąki? Bardzo różne! To jak porównywanie dnia i nocy. (Komentarz edytora: Przeczytaj więcej o różnicach tutaj!)

Po co używać mąki z kiełków?
Po pierwsze, mają więcej smaku; po prostu smakują lepiej. Ale także, są one naprawdę lepsze dla ciebie, ponieważ mają więcej składników odżywczych.

Co przyczynia się do wyższej zawartości składników odżywczych?
Ziarna, podobnie jak wszystkie nasiona, są maleńkimi paczkami witamin i minerałów. Wykorzystują składniki odżywcze do wzrostu. Ale gdy są zmielone na mąkę, zanim zaczną rosnąć, wszystkie te składniki odżywcze pozostają zamknięte i uśpione. Kiełkowanie ich przed mieleniem pozwala składnikom odżywczym “obudzić się” i wprowadzić je do mąki.

Co sprawia, że ​​smakują lepiej niż zwykłe mąki?
Proces kiełkowania rozbija część skrobi zbożowej na cukry proste, a te cukry nadają niepowtarzalny smak każdemu ziarnu.

Jaka jest twoja ulubiona rzecz do pieczenia z porośniętymi mąkami?
Uwielbiam robić z nimi krakersy. Opcje kombinacji smakowych są nieograniczone.

Dzięki, Peggy!

Mamy więcej od Sprouted Flour To Your Health, które będą dostępne w tym tygodniu! Dowiemy się więcej o kiełkującej mące – co to jest, jak jest zrobione i jak z niego korzystać, więc bądźcie czujni!