(Źródło zdjęcia: Michelle Peters-Jones)

Spójrz na powyższy obrazek. A teraz wyobraź sobie, że siedzisz obok tego ognia, bezmyślnie jedząc hot doga, w keczupu i musztardzie. Być może popijasz kubek gorącej, kremowej czekolady lub długi, zimny, mrożony napój, leniwie opiekany marshmallows i słuchanie śpiewu ptaków. Od czasu do czasu może ci przeszkadzać odgłos wiatru, rzeka płynąca w pobliżu i dziwny dźwięk śmiechu dziecka.

Camping jest tak idyllicznym sposobem, by połączyć się z naturą, ale z tym, że musisz przynieść ze sobą wszystko, co jesz i pijesz, nie wspominając o narzędziach i sprzęcie do ich przygotowania i serwowania. Po opanowaniu podstaw planowania i pakowania na kemping samochodowy, oto kilka wskazówek, które pomogą Ci z powodzeniem zaplanować i spakować do gotowania, gdy już tam dotrzesz!

(Źródło zdjęcia: Michelle Peters-Jones)

1. Zachowaj prosty sprzęt.

Jedzenie i napoje to oczywiście najważniejsza część kempingu … a przynajmniej dla mnie. Ale utrzymuję sprzęt do gotowania dość prosty, ponieważ nie chcę nosić zbyt wiele. Oto, co zawsze pakuję:

(Źródło zdjęcia: Michelle Peters-Jones)

 • Przybory: Kilka drewnianych łyżek, żaroodporna płaska łopatka silikonowa, szczypce i sztućce owinięte w ściereczki. Użyj dużego plastikowego pojemnika z pokrywką do przechowywania wszystkich tych przyborów, a nie tylko pudełko utrzyma Cię w porządku, będzie również podwójne jako wanna do mycia naczyń.
 • Paliwo: Zapałki lub zapalniczka do rozpalania ognia i kilka gazet do użycia jako rozpalacze ognia. Używamy kombinacji kuchenki kempingowej i ogniska do gotowania, więc upewniam się, że mamy dodatkowe paliwo do kuchennego pieca, na wypadek, gdyby było zbyt mokro, by zrobić ognisko.
 • Sprzęt przygotowawczy: Nóż szefa kuchni (miejsce w uchwycie noża lub owinięcie ręcznikiem), mały nóż do parowania, obieraczka do warzyw, deska do krojenia, dużo folii aluminiowej, ręczniki papierowe, zestaw misek, talerzy i kubków.

(Źródło zdjęcia: Michelle Peters-Jones)

 • Sprzęt do gotowania: Duża, wielozadaniowa patelnia, dwie małe, przykryte rondle (do wrzącej wody), mała patelnia (do smażenia jajek i żywności śniadaniowej), metalowe szpikulce do hot-dogów i pianek oraz coś, co uważam za niezbędne, czajniczek (kocham moje Zestawy emaliowane Falcon). Okay, a ten facet poniżej. Naprawdę lubię tosty w godzinach porannych!

(Źródło zdjęcia: Michelle Peters-Jones)

 • Czyszczenie: Szmatka do zmywania naczyń i detergent, który zlewam do małych butelek na szampon podróżny.

2. Planowanie żywności.

Wiem, że to brzmi jak nie myślenia, ale będziesz zaskoczony, jak wiele osób nie. Lubię planować każdy posiłek, dzięki czemu mam pojęcie, jak robić zakupy i ile kupować jedzenie, pomagając uniknąć marnowania żywności. Gotuję potrawy takie jak łatwe chili lub paella, dla których zmieniam warzywa w sezonie. I, oczywiście, hamburgery, hot dogi i mięso z grilla są zawsze podstawowymi produktami kempingowymi.

3. Pakowanie łatwo psujących się produktów spożywczych

Ponieważ podczas biwakowania nie ma lodówek, szczególnie ważne jest bezpieczne pakowanie żywności, dlatego używamy trzech chłodziarek, z których każda ma inny cel:

 1. Łatwo dostępna chłodziarka samochodowa: Pierwszą małą chłodniczkę utrzymuję z mocowaniami do kanapek i przekąskami podróżnymi wewnątrz auta, aby szybko zjeść posiłek i zjeść lunch w drodze. Pakuj bułki kanapkowe, jajka na twardo, plasterki pomidorów, sałatę, majonez i ketchup, gałkę masła, posiekane owoce, orzechy i batony owocowe. Są to łatwe do przygotowania przekąski i lunche, które pozwolą zaoszczędzić mnóstwo pieniędzy, które możesz wydać na niezdrowe fast food, inaczej.
 2. Chłodziarka do mięsa: Ciężki obowiązek do napełniania lodem co drugi dzień. Użyj tej lodówki do przechowywania produktów mięsnych, takich jak hot-dogi i hamburgery. Lubię też marynować kurczaka dla mojego wyjątkowego kurczaka tandoori i zamrażać go w zamykanych torebkach. Zanim będziemy gotowi do spożycia, jest rozmrażana i gotowa do grillowania. Wszystkie produkty mięsne są podwójnie pakowane w plastikowe torby, aby nie dopuścić do zanieczyszczenia.
 3. Wszystko inne fajniejsze. Również ciężki do wypełnienia lodem co drugi dzień. Napełnij go warzywami, owocami, jajami, masłem, napojami, mlekiem, przyprawami i wszystkimi innymi świeżymi składnikami. Przechowam duże butelki zamarzniętej wody tutaj, w wodzie, żeby chłodniej było zimno, a pod ręką była lodowata woda.

4. Pakowanie niepsujących się produktów spożywczych

Oto kilka wskazówek na temat tego, jakie nietrwałe przedmioty można przynieść i jak je spakować:

 • Skrzynia suchych towarów. Zawiera wszystko, co można przechowywać w temperaturze pokojowej. Najważniejszymi zszywkami są kawa (tak, natychmiast wypijam na kempingu), torebki herbaty, kakao, cukier, mleko w proszku (na wypadek, gdy zabraknie świeżego mleka), sól, pieprz, neutralny olej kuchenny i moja tajna broń, świeże mieszanki przypraw, które mogą podkręcić każdy posiłek. Mogę też spakować naleśniki, chleb i bułki.

(Źródło zdjęcia: Michelle Peters-Jones)

 • Oddzielne pudełko do smakołyków. Marshmallows, graham crackers, karmelowe chipsy i czekolada. Możesz twierdzić, że są one dla dzieci, ale wszyscy będą cieszyć się tymi słodyczami.
 • Oleje i inne płyny. Torba na wino, te z przegrodami, są bardzo przydatne do przenoszenia płynów, które nie muszą być w chłodnicy. Niosę w tych workach butelki, takie jak moje kordiały i syropy oraz małą butelkę neutralnego oleju spożywczego, takiego jak rzepak lub winogrona, i umieszczam je między pudełkami podczas pakowania samochodu.
 • Pakuj drinki. Wiele napojów. I wreszcie spakuj dużo wody i innych napojów. Zawsze mamy przypadek wody i smacznych dodatków, takich jak syrop z krzewu czarnego bzu lub wiśni. Nosimy również soki, dużo piwa, a czasami także miksery, więc mogę robić koktajle. To znaczy … naprawdę … nie jest że na czym polega camping?

(Źródło zdjęcia: Michelle Peters-Jones)

Chociaż może się to wydawać obszerną i szczegółową listą, cała ciężka praca jest już wykonywana do czasu, gdy trafisz na drogę. Gdy dotrzesz na miejsce biwakowania, wszystko, co musisz zrobić, to rozpalić ogień i jesteś gotowy na zabawę: gotowanie i jedzenie na świeżym powietrzu!

→ Więcej wskazówek kempingowych od Michelle: Przewodnik dla początkujących na kemping samochodowy