Przepraszam, mamo i tato, mam spowiedź: piłem w liceum. Nie często. Ale nadal częściej niż byłem technicznie (czytaj: prawnie) przypuszczalnie. Nie chodziłem na te szalone imprezy z beczkami, jak te, które widzisz w filmach. Zamiast tego, kilka koleżanek i ja poszliśmy do pobliskiego mieszkania naszej starszej siostry naszego przyjaciela i przespaliśmy się. Kiedy tam byliśmy, z jakiegoś powodu pijemy schnapps z brzoskwiniami.

Pijemy też Mad Dog i Zima (oczywiście z Jolly Ranchers). Raz, mieliśmy nawet wszystkie trzy w jedną noc. Nigdy nie zrobiliśmy mieszanego drinka. Nigdy nie mieliśmy piwa. I nigdy nie mieliśmy prawdziwego wina. Wypijemy te super słodkie eliksiry i prawie zawsze będziemy mieć rano trochę morderczego kaca. To było naprawdę bardzo obrzydliwe i nie sądzę, aby ktokolwiek z nas był szczególnie zadowolony.

Oczywiście, to było dawno temu; Byłem młody i nie wiedziałem nic lepszego. Myślałem, że to są rzeczy, które ludzie pili! Moi rodzice nie przyswoili sobie w domu, więc nie słyszałem o cudach szkła Pinot i nie wiedziałem nic o piwie. (Albo kawy, o to chodzi!) I to nie jest tak, że jakieś 16 lat temu były takie sztuczne / rzemieślnicze / artystyczne koktajle..

Pamiętam, że pewnego ranka pomyślałem, kiedy czułem się jak absolutny pies doo: Jeśli tak właśnie jest, to naprawdę nie rozumiem, o co tyle hałasu. Te rzeczy nawet nie smakowały dobrze i chociaż byliśmy mali z prawie żadną tolerancją, nadal musielibyśmy pić ilość powodującą bóle brzucha, aby zacząć odczuwać efekty, co było tym, co nas najbardziej interesowało- młody wiek. Drżę na samą myśl o tym.

Kiedy poszedłem do college’u, wypiłem to, co piły inne szkolne dzieciaki: piwo. Tanie piwo. I od czasu do czasu wino. (Również z taniej odmiany.) Nawet najbardziej przystępne cenowo opcje tych dwóch alkoholi były zawsze lepsze niż picie schnappów z brzoskwiń z butelki. To nie znaczy, że nigdy nie przesadziłem w college’u ani nie dostałem kaca na wino lub piwo (mam i nadal robię od czasu do czasu.) Ups.) Ale nigdy nie miałem tego słodko-brzusznego bólu brzucha i tego, co zrobiliśmy. do siebie rano.

Od czasów liceum nie jadłem schnappów z brzoskwiniami. Nawet kropla w sexie na plaży lub rozmytym pępku. Oba są napojami, które na pewno mi się podobają – z umiarem, jeden w hotelowym barze przy basenie na wakacjach – po prostu nie mogę się zmusić, aby zbliżyć się do czegoś związanego ze schnapps.

Wielu z was prawdopodobnie myśli: “Dobrze ci służy do picia nieletnich”. I nie mylisz się! Moi przyjaciele i ja byliśmy głupi i niewykształceni w tym czasie. Chociaż nie jestem już profesjonalnym miksologiem, jestem trochę mądrzejszy. Wiem, że wino przynosi atruty słodzonych likierów o smaku owocowym, gdy czerpią z nich prosto z butelki. Wiem, że nastolatki podejmują głupie decyzje. I wiem to wszystko – w szczególności schnapps z brzoskwiniami – jest obrzydliwy, jeśli pijesz go w nadmiarze.

W powiązanej notatce: Jak picie z rodziną sprawiło, że jestem odpowiedzialnym pijakiem

Czy piłaś przed 21? Co to było?