Czy wiesz, że kolor jedzenia, naczyń, obrusów i kolorów ścian może mieć wpływ na Twój apetyt? Niektóre kolory mogą podniecić twoje zmysły i zachęcić cię do jedzenia więcej, podczas gdy inne mogą pomóc ograniczyć bezmyślne przekąski. Zrobiliśmy wykres, aby przedstawić wszystko w perspektywie…

W naszym gospodarstwie trwała wojna pomiędzy stosowaniem ładnych i drukowanych kolorowych talerzy i prostych białych naczyń. Zrobiliśmy więc trochę badań, aby zobaczyć, co inni mają do powiedzenia w tej sprawie. Sporządziliśmy wykres powyżej naszych ustaleń (sassy no?) I byliśmy zaskoczeni niektórymi z nich.

Dwie rzeczy, które wyróżniały nas najbardziej, gdzie kolory są białe i niebieskie. Kolor niebieski jest wyświetlany w całym Internecie jako kolor stosowany do tłumienia apetytu. W rzeczywistości posunęli się nawet do powiedzenia, aby zainstalować niebieską żarówkę w lodówce, aby zniechęcić do późnych nocnych przekąsek lub między posiłkami..

Na przeciwległym końcu spektrum, biały, który jest używany obficie w wielu domach, restauracjach, sklepach i nie tylko, tworzy bezmyślny efekt, jeśli chodzi o twoje zachowania żywieniowe. Uważa się, że jedzenie białe, zniechęca mózg do dbania o konsumpcję (popcorn … patrzymy na ciebie) i naczynia, które są białe, mogą zachęcać do jedzenia i sprawiać, że czujesz się mniej zadowolony.

Czy sądzisz, że powyższe teorie kolorów są prawdziwe? Czy zachęcają cię do jedzenia lub wstrzymania się na później? Daj nam znać w komentarzach poniżej!

Związane z: Czy jedzenie powinno być zawsze podawane na białym talerzu?

(przez: allwomenstalk, colormatters, ehow)
(Zdjęcie: Flickr Member startcooking Kathy & Amandine, licencjonowane do użytku na licencji Creative Commons. Grafika: Sarah Rae Trover)