Zaskoczyłoby Cię, gdybyś dowiedział się, że twórca przesiewacza mąki lub tarka do sera, z którego mogła korzystać twoja praprababcia, to nadal w biznesie? Jacob Bromwell jest najstarszą firmą produkującą artykuły gospodarstwa domowego w Ameryce i jedną z niewielu firm produkujących naczynia kuchenne, które wciąż produkują wszystkie swoje produkty w USA..

Firma została założona w 1819 roku, co oznacza, że ​​produkują przybory kuchenne od 194 lat! Są najstarszym producentem wyrobów z cyny i stali nierdzewnej w Stanach Zjednoczonych, a także oryginalnym producentem przesiewacza mąki, tych staroświeckich producentów popcornu metalowego i płaskich metalowych rozdrabniaczy do sera. W rzeczywistości wiele materiałów i wzorów niektórych klasycznych artykułów kuchennych, których używamy dzisiaj, pozostało niezmienionych od początkowego projektu i rozwoju Jacoba Bromwella na początku XIX wieku..

Wszystkie produkty Bromwell są nieelektryczne i wykonane ręcznie z cyny, stali nierdzewnej, aluminium lub miedzi w firmie Chattanooga, Tennessee fabryka. Każdy produkt ma również dożywotnią gwarancję oraz szczegółowy opis używanych materiałów, historii produktu i procesu produkcyjnego. W rzeczywistości, jeśli przeczytasz niektóre recenzje produktów na stronie internetowej, zobaczysz, że kilka osób otrzymało narzędzie Bromwell przekazane im przez ich matkę lub babcię i że narzędzie wciąż znajduje się w idealnym stanie technicznym – a hołd dla jakości i projektu produktu.

Jedno jest pewne, że zauważysz wszystkie produkty wymienione poniżej: są one dość drogie, szczególnie w porównaniu do tego, co znajdziesz w sklepie Target lub innym sklepie z dużymi skrzyniami. Ale biorąc pod uwagę długą historię firmy Jacob Bromwell, jakość użytych materiałów oraz fakt, że wszystko jest nadal robione w USA (o czym można przeczytać na stronie “Made in the USA”), ceny są zrozumiałe. Są to z pewnością kawałki o jakości spadkobierczej, które przyniosłyby wyjątkowe prezenty.

Odwiedź sklep → Jacob Bromwell

GÓRNY RZĄD

1. All-American Sourter mąki, 64,99 USD: pierwszy na świecie przesiewacz mąki, opatentowany przez Jakuba Bromwella w 1819 r. Uchwyt jest przymocowany do przesiewacza za pomocą staroświeckich technik obróbki metali, jak to było od ponad 200 lat.
2. Gourmet Food Processor, 64,99 USD: Twarde drewno jest dopasowane do głębokości i stożka stożka.
3. Znana tarka Morgana, 34,99: tarka do sera została wymyślona przez Bromwella w 1819 roku i ta tarka jest prawdopodobnie taka sama jak twoja praprababcia!
4. Zdrowy Popper Popcorn, 74,99 USD: co ciekawe, ten popper popcorn – wciąż oryginalny projekt – jest w 190 roku produkcji.
5. Legendarny durszlak, 74,99 USD (obecnie brak w magazynie): ten “lekki jak piórko” słoik aluminiowy z anodowanego aluminium jest jednym z najstarszych produktów z linii produktów Bromwell.

DOLNY RZĄD

6. Arkusz ciasteczek dziedzictwa, 34,99 USD: wykonane z odpornego na wysokie wymagania aluminium.
7. Kołek walcowy Homestead, 54,99 USD: ten bardzo długi wałek do ciasta wyposażony w klatkę i klamki, jest ręcznie obracany i łączony za pomocą tradycyjnych umiejętności obróbki drewna.
8. Oryginalny toaster piramidowy, 34,99 USD: Wybierasz się na kemping? Ten nieelektryczny toster piramidowy tosty z chleba nad otwartym ogniem (kominkiem lub ogniskiem), dzięki czemu możesz “żyć jak pionek kowboja lub prerii, ale wciąż grzać z porannym boczkiem i jajkami”. Brzmi dobrze dla nas!

(Zdjęcia: Jacob Bromwell)