Zakupy na baterie kuchenne mogą być mylące co najmniej. Jest tak wiele rodzajów i jakości, że wybór jednego może być skomplikowany – zwłaszcza dla niezdecydowanych. Kilka prostych terminów pomoże Ci zacząć i sprawi, że poczujesz się bardziej komfortowo, prosząc o pomoc sprzedawcę, projektanta lub hydraulika:

To HiRise Deck Mount Bridge Kitchen Faucet autorstwa Kohler w pierwszym obrazie na górze.

• “Montaż na pokładzie“oznacza, że ​​kran mocuje się bezpośrednio do blatu, a nie do ściany czy samego zlewu.

• “Most“oznacza, że ​​dźwignie i sam kran oddzielają się od jednej części, co wymaga tylko dwóch otworów w blacie zamiast trzech.

Niektóre inne terminy, które możesz napotkać (lub wyszukać) podczas robienia zakupów na baterie kuchenne:

Pojedynczy uchwyt: Jeden uchwyt steruje zarówno temperaturą, jak i ciśnieniem wody. Jest to najczęstszy rodzaj kontroli używanych obecnie baterii kuchennych. Wiele pojedynczych uchwytów rozgałęzia się od samego kranu, co oznacza, że ​​do instalacji potrzebny jest tylko jeden otwór w blacie.

Wyciągnij: Wysuwane baterie kuchenne zawierają rozpylacz do samego kranu. Elastyczny wąż pozwala wyciągnąć rozpylacz z końca kranu do użytku. Ponownie wraca do kranu, gdy nie jest używany.

Single Hole, Two-Hole, Three-Hole: Liczba otworów wymaganych w blacie do instalacji kranu. Może to być szczególnie ważne, jeśli wymieniasz kran w istniejącym blacie.

Jeśli myślisz o zakupie i instalacji nowego kranu, zapoznaj się z naszym doświadczeniem, wykonując to tutaj:

• Jak wymienić baterię kuchenną

Związane z: Spojrzenie na profile krawędzi blatu

(Zdjęcie: Annie Schlechter / Country Living)