Czy kiedykolwiek spotkałeś te cebulowe warzywa rosnące wśród traw na wiosnę? Czy zastanawiałeś się kiedyś, czy możesz je wybrać i wprowadzić je do swojej kuchni?

Cóż, odpowiedź jest być może. To, co widzisz na trawniku, jest prawdopodobnie członkiem Allium rodzaj. To ten sam rodzaj, który przynosi nam rodzinę cebuli: garlics, por, szalotka, cebula, szczypiorek…

I od Wild Food Foragers, “Zgodnie z Przewodnikiem terenowym Petersona wszystkie gatunki Allium są jadalne.” Sztuczka polega na określeniu, czy to, co rośnie na twoim podwórku, to rodzaj Allium. Zobacz doniesienia na temat identyfikacji i zbioru dzikich Allium w dzikiej karmy dla zwierząt. Główna wskazówka, którą złapaliśmy: jeśli pachnie jak cebula I wygląda jak cebula, to z rodzaju Allium.

Co robisz z tym po zakończeniu identyfikacji i zbioru? Możesz używać dzikiego czosnku (czy to czosnku, czy cebuli), jak w domu Allium: mówi Wild Food Foragers “Posypcie jak szczypiorek na pieczonych ziemniakach, dodajcie do zup, gulaszów, kanapek i sałatek, gdziekolwiek używacie cebuli, małe cebulki są jadalne, jeśli są obrane i mogą być posiekane z liśćmi, jedzone na surowo, marynowane, pieczone, smażone, itp. Korzenie są trudne, ale są świetnymi dodatkami do puli, jeśli są dobrze umyte. “

Kolejna premia? Jedzenie dzikich cebuli, podobnie jak wszystkich dzikich zielonych, pomoże utrzymać się z dala od komarów i komarów! Kilka słów ostrzeżenia: Jeśli zauważyłeś jakikolwiek dziki Allium na trawnikach poddanych obróbce chemicznej, przejedź nad nim. Gdy znajdziesz jakieś odpowiednie, nie jedz zbyt dużo. Dzika cebula i czosnek są dużo silniejsze niż domowe. Nie wspominając o tym, że zbyt wiele może powodować diaretrę.

W związku z tym, czy kiedykolwiek używałeś dzikiego Allium w domowej kuchni? Daj nam znać, jak możesz to wykorzystać!

Powiązane: Roundup of Wild And Foraged Foods

(Zdjęcia: Fred Fishel i Glenn Hardebeck / Purdue Plant and Pest Diagnostic Laboratory, Wild Food Foragers)