(Źródło zdjęcia: Faith Durand)

Ach, s’more – to uczta dla ogniska, która jest tak istotna dla lata jak krem ​​do opalania i klapki. Połączenie zwęglonego marshmallow, chrupiących krakersów z grahamem i roztopionej czekolady wydaje się niczym nieobliczalnym, ale skąd wziął się ten mały kawałek wielowarstwowego nieba??

Jak wszystkie wspaniałe potrawy, historia powstania s’more jest kwestionowana. Pierwszy opublikowany przepis pojawił się w 1927 r. W podręczniku Girl Scouts zatytułowanym Tramping and Trailing with the Girl Scouts. (Pozwoliło to także czytelnikom dowiedzieć się, jak żerować i budować 12 różnych rodzajów ognisk, więc był to naprawdę pojedynczy sklep z książkami).

Warto jednak zauważyć, że Nabisco zaczął produkować Mallomar, piankę usmażoną na ciastku z krakera grahamowym i pokrytą czekoladą, w New Jersey w 1913 roku. A MoonPie, grahamowe ciasteczka z krakersami przekładane marshmallow i zanurzone w czekoladzie, sprzedawano w Chattanooga, Tennessee, około czterech lat później. Oba smakołyki mają około dziesięć lat na Dziewczynkach i ich Tramping i Trailing Dla mnie.

A potem mówi się, że s’more sięga jeszcze dalej, do epoki wiktoriańskiej, kiedy panie rodzaju wypełniały ciastka i ciasteczka lepkimi słodyczami, takimi jak dżem i czekolada. Kto by powiedział, gdyby s’more nie było tuż za cytrynowym twarogiem?

12 kreatywnych S’mores na imprezę

(Image credit: Apartment Therapy)

Połączenie smaku jest tak smaczne i każdy mógł z tym skończyć – krakersy graham, marshmallows i czekolada po prostu mają sens – ale kto miał sens, żeby go stopić? Nasze pieniądze wciąż są na grupie 10-latków eksperymentujących z ogniskiem. Dzieci mają po prostu talent do jedzenia, który jest z natury brudny.

Jeśli chodzi o to, skąd pochodzi to słowo, s’more jest prawdopodobnie skrótem dla tego oryginalnego przepisu z roku 1927 na “trochę więcej”.

Wznieś dwa marshmallows nad węglami, aż stanie się chrupiący, a następnie włóż je do krakersa z grahamem i kanapki z czekoladą. Ciepło marshmallow między połówkami czekolady nieco roztopi czekoladę. Chociaż smakuje jak “trochę więcej”, to naprawdę wystarczy.

Możemy zgodzić się nie zgodzić na tę ostatnią część.

Jaka jest twoja ulubiona kombinacja s’mores?