Ostatnio wspomniałem, że jestem catering ślubu mojego brata, domowy zimowy posiłek dla około 120 osób. Cóż, jest to w ten weekend i szybko się zbliża, więc w końcu przyłożyłem szczegóły. Oto spojrzenie na to, co planuję, z menu i konfiguracją. Jutro podzielę się planem wykonania i zrobienia tego wszystkiego!

Cała koncepcja posiłku weselnego to domowa kolacja zimowa wspólna dla rodziny i przyjaciół, z półmiskami podawanymi przy stołach. To nie stara się być jawnie lub efektownie – po prostu pyszna zimowa żywność, która pasuje każdemu.

Miejsce

Mój brat i jego narzeczony biorą ślub na lokalny kościół, jeden, w którym uczestniczy duża część naszej rodziny. W ten sposób czuję się bardzo dobrze w rodzinie, ponieważ znam to miejsce dobrze, a wszystkie zaangażowane osoby są bardzo pomocne i hojne. Zawsze uważam, że zdecydowanie najważniejszym aspektem rzucania wielkiego wydarzenia jest wybór odpowiedniego miejsca. Kościół dostarcza stoły, krzesła, obrusy, naczynia, sztućce i naczynia szklane. (To jest takie pomocne!)

Kościół ma przyzwoicie wyposażoną kuchnię przylegającą do sali, w której będzie kolacja. Ma dużą lodówkę i zamrażarkę od podłogi do sufitu. Jednak zakres obejmuje tylko bardzo podstawową elektryczną płytę grzejną i piekarnik. Naprawdę chciałbym żeby był dodatkowy piekarnik.

Harmonogram

Ceremonia ślubna jest wczesna, a wkrótce nastąpi przyjęcie tortu i ponczu (z czego nie mam nic wspólnego, dzięki Bogu!) Dla około 300 osób. Potem impreza weselna pójdzie na robienie zdjęć, członkowie rodziny będą wstawać na kilka godzin w hotelu, a potem wszyscy wrócą do kościoła na obiad.

Mam więc dość dużo czasu w środku dnia, aby skończyć posiłek.

Budżet

Niewielkie. Malutki. Żarty na bok, budżet jest niewielki, ale także, jak sądzę, podobny do budżetu, jaki ma wiele osób, kiedy robią własny catering weselny.

Mam około 650 USD wydawać na samo jedzenie, nie wliczając w to podawanych potraw, produktów papierowych i innych urządzeń peryferyjnych. (Znaczna część tego będzie zapewniona przez kościół, dlatego też, ponownie, udostępnienie miejsca z wieloma dodatkami jest tak niewiarygodnie pomocne.) Nie jestem jeszcze pewien, jak dobrze będę trzymał się tego budżetu; Mam zamiar zainwestować trochę moich własnych pieniędzy jako dar dla mojego brata. Zawsze trudno jest dokładnie określić, co zostanie wydane na zakupy spożywcze z wyprzedzeniem, ale jest to planowany budżet do tej pory.

Menu

OK, gotowy na menu? Oto, co planuję.

Domowe kolacje weselne dla 120 osób

Przekąski przed kolacją
• Domowy Biały Cheddar i Rosemary Crackers
• Palone Herbed Migdały

Pić
• Citrus & Rosemary Spritzer
• Woda z kawałkami owoców cytrusowych

Obiad
• Pieczone udka z kurczaka z boczkiem i pietruszką
• Braised White Beans z Rosemary & Tomato
• Placki ziemniaczane i bita masło solone
• Lemon-Dijon Slaw

Deser
• Budyń toffi z bitą śmietaną
• Cookie Platter masła Sablés & Chocolate Peanut Butter Chunkers

Menu jest w dużej mierze bezglutenowe, oprócz bułeczek i krakersów, ponieważ jest kilku gości bezglutenowych.

Chciałbym rzucić trzecią przekąskę przed kolacją – najlepiej coś o innej teksturze niż krakersy i migdały. I chciałbym mieć czas i przestrzeń na zrobienie drugiego warzywa, coś ugotowanego. Ale nie sądzę, że będzie to praktyczne.

Powinienem też wspomnieć, że całe to menu będzie serwowane w stylu rodzinnym. Kurczak i fasola wyjdą na talerze i miski na około 15 stolików, a ludzie mogą przejść i służyć sobie.

Jak to wszystko działa?

Więc oczywiście następne pytanie brzmi: jak to wszystko zrobić? W jaki sposób żywność będzie gotowana w takich ilościach i będzie prezentowana na gorąco i na czas? Temat jutrzejszego postu: Plan!

Więcej na Catering wesele

• Praktyczne porady dotyczące wyżywienia we własnym ślubie
• Catering własny ślub: przewodnik krok po kroku
• Czy masz jakieś rady dotyczące Catering My Own Wedding?

(Zdjęcie: Moja przyjaciółka Michelle, z własnego ślubu)