Tort weselny – najsłodsza część posiłku weselnego. Od samego początku wiedziałem, że chcę upiec własny tort weselny. Czułem się jakoś konieczny i nie tak trudny – zwłaszcza, że ​​rezygnowaliśmy z jakiejś fantazyjnej dekoracji. I pomimo przerwy w zasilaniu na kilka dni przed ślubem, w końcu wszystko było w porządku. Proste ciasteczka z czekoladą i cytryną zatłoczone w zamrażarce, tuż obok domowych lodów cytrynowych.

A potem … czy wspomniałem o tym real sekret tworzenia własnego tortu weselnego bez utraty myśli?

Dobrzy przyjaciele, którzy pomagają i upiększają. Nie mógłbym tego zrobić bez nich.

Oto wszystkie ciastka, rozmrażające noc przed ślubem. Owinałem ciastka z cytryną oliwy z oliwek w kilku warstwach plastikowego opakowania, a czekoladowe ciastka, które były już w zamrażarce, w plastikowym opakowaniu, a następnie w folii.

Było kilku bardzo dobrych przyjaciół, którzy rozwinęli poziomy tortów czekoladowych i ułożyli je między warstwami ubitą śmietaną, ubitą śmietaną. Inny przyjaciel wygłosił na torcik z cukrem oliwę i ciastka cytrynowe. Te ciastka nie były gorsze do noszenia po krótkim odpoczynku w zamrażarce; w rzeczywistości, myślę, że zamrażarka mogła sprawić, że będą jeszcze głębsze i bardziej wilgotne.

Byłem nieco zaniepokojony, że ciastka czekoladowe wyglądałyby jak ciemny opad osadu na stole; z pewnością nie były profesjonalnym arcydziełem piekarza. Byli domowej roboty i cieszyłem się, że to wyglądają.

Nadal byłem zachwycony tym, jak wyglądali wszyscy ułożeni w stos – dodanie kremowego sera do bitej śmietany pomogło podeprzeć je trochę, a bezmięsne ciasta były dość solidne przez środek.

I wtedy! Nasza własna Sara Kate pojawiła się z torbą świeżych sezonowych owoców i sprawiła, że ​​każde ciasto było jeszcze piękniejsze. Nałożyła ciasto czekoladowe z figami, a ciasto cytrynowe z Concord i czerwonymi winogronami, więcej fig i śliwek przycinających śliwki.

Jestem winien wszystkim moim przyjaciołom dług za tort weselny (ciastka!) Moich marzeń. Kiedy po raz pierwszy zobaczyłem stół z ciastami, zaparło mi dech w piersiach. To był najlepszy z obu światów: samodział, domowe ciasta, które spędziłem do późna, aby ukończyć wszystko samemu, a potem dramatyczna niespodzianka dekoracji zrobionej pięknie przez inne ręce.

Niestety nie mam zdjęć z wykrawania ciasta, ale to było trochę mniej dramatyczne niż zwykle. Postanowiliśmy nie robić zwykłego roztrzaskania i rozmazywania. Zdecydowaliśmy się na coś mniej tradycyjnego, ale bardziej satysfakcjonującego dla nas i dla nas.

Skakaliśmy pomiędzy zestawami muzyki (nasi przyjaciele i rodzina grali dla nas muzykę zamiast tańczyć, wciąż było mnóstwo tańczących dzieci, a także pluszowy miś Elvisa, dziesięcioletni jazzman, akordeon matki, mandolina dziadka, ciasto “To jest Amore” w twoim oku, melodia duszy Patty Griffin itd. To było dość dzikie.)

…i wycinamy własne ciasto. Włamaliśmy się do niego i zapytaliśmy “cytryna czy czekolada?” do strumienia ludzi schodzących z szeregu. Staliśmy ramię w ramię i podawaliśmy ciasto każdemu, kto wziąłby kawałek, dając uściski i pocałunki i otrzymując tak wiele ciepłych życzeń, które sprawiły, że moja głowa obróciła się.

To było kilka cennych chwil, aby połączyć się z prawie wszystkimi na weselu i przekazać im talerze czegoś słodkiego, które sam sobie upiekłam. (Większość wybrała “trochę z obu.”)

Czekolada była absurdalnie bogata – gęsta, solidna muska hartowana tylko przez sztywną bitą śmietanę. Uderzyliśmy plasterkami fig na talerzach, obok wielkich kulek czekolady.

Ciasto cytrynowe było lżejsze, bardziej powietrzne, ale bardzo wilgotne od nocy w zamrażarce i rozmrażaniu. Smakował jak cytryna, cukier, jajka i bogata oliwa z oliwek. Jesienna premia Sary Kate sprawiła, że ​​wyglądali niesamowicie pięknie.

Lody też wychodziły. Okazało się dobrze – byłem z tego zadowolony. Kremowy, cierpki, pełen cytryny. Oto przepis:

• Przepis: kremowe, pikantne lody cytrynowe

I to było ciasto! Dziękuję, że trochę przesłuchaliście o moim ślubie; Wspaniale jest patrzeć na zdjęcia i pamiętać bardzo szczęśliwy dzień. A może (mam nadzieję, pokornie) zainspiruje Ciebie lub kogoś, kogo znasz, do przyniesienia odrobiny domowego gotowania w następnej imprezie – imprezie, ukończeniu szkoły, ślubie. Ponieważ ciepło, które można przyrządzić przy gotowaniu rzeczy własnymi rękami, warte jest stresu i nieprzespanych nocy oraz niewielkiej utraty nieskazitelnej doskonałości; przynajmniej było to dla mnie warte. Dla nas była to doskonałość, na którą liczyliśmy.

Słodkiej nocy. Mam zamiar rozmrozić dodatkowy krem ​​cytrynowy, który znaleźliśmy wczoraj w lodówce, w mrożącej krew w żyłach mężu. Powiedział, że to jego “ulubione jedzenie w życiu”. I w tej chwili nie ma większego komplementu niż ten.

Wszystkie najnowsze posty ślubne

• DIY Wedding Inspiration: jak zrobić własny tort weselny (bez utraty umysłu)
• Piątek weselny: Jaka loda idzie z cytrynowymi i czekoladowymi ciastami?
• DIY Wedding Recipe: kremowe, pikantne lody cytrynowe
• DIY Wedding Cake: One Down, A few More To Go
• Home Cooking: The Home Cooked Wedding
• Domowe gotowanie: Rodzinny bufet z deserami

(Wszystkie zdjęcia: Przyjaciel Michelle, nieoficjalny fotograf ślubny i niezwykły paparazza, za pośrednictwem Flickr)