Szukam kupić nowy młynek do kawy dla mojego męża, miłośnika kawy. Obecnie mamy szlifierkę lemieszową Cuisinart, ale chciałbym ją ulepszyć do szlifierki zadziorów. Używamy zarówno francuskiej prasy, jak i kroplówki Cuisinart. Czy ktoś może zaproponować świetną szlifierkę za mniej niż 100 USD?

Dzięki!
– Kristen

(Do wszystkich dobrych pytań)

Kristen, naprawdę przebadaliśmy to dla ciebie. Poszliśmy do naszej ulubionej kawiarni i zapałek i zapytaliśmy tam maniaków kawy o szlifierki zadziorów. Oto, co nam powiedzieli.

Po pierwsze, tak, szlifierka zadziorów daje o wiele większą kontrolę nad szlifowaniem niż podstawowa szlifierka ostrza (którego używamy również). Ostrzałka ostrza będzie po prostu siekać bez śladu tak długo, jak przytrzymasz przycisk zasilania, pozostawiając cię lekko nierównymi kawałkami ziarna kawy. Ma to największe znaczenie, gdy robisz kawę, która wymaga albo ostrego rozdrobnienia – francuskiej prasy – albo bardzo dobrze – espresso.

Chodzi o to, że nie chcesz, aby surowe kawałki kawy były espresso, co uniemożliwi prawidłowe pociągnięcie, a także nie będziesz potrzebował drobnego ziarna w swojej francuskiej prasie, filtrując go do filiżanki.

W przypadku kawy kroplowej szlifierka ostrzy jest całkowicie wystarczająca. Tak długo, jak szybko i płynnie tnie i nie podgrzewa ziaren kawy podczas mielenia, powinna wykonać świetną robotę. Ale jeśli regularnie pijesz espresso i francuską prasę, to tak, szlifierka zadziorów to dobry pomysł.

Jednak (to był najbardziej podkreślany punkt od naszych przyjaciół baristy) szlifierka zadziorów musi być regularnie czyszczona i serwisowana. Jeśli nie czyścisz go dokładnie tak, jak to opisano w każdym tygodniu, pozostanie ci tylko papierowa waga. (Ich słowa, nie nasze!)

Szlifierek Burr działa od 60 do 600 USD. Sprawdziliśmy Sweet Maria’s, nasze najlepsze źródło najlepszego sprzętu do kawy, ponieważ wierzymy, że nie oferują żadnego sprzętu, którego by nie wykorzystali. Nie oferują szlifierek z zadziorami w cenie 149 USD. Oto najbardziej ekonomiczny model, który oferują:

• Maestro Plus Mill, 149 USD

Jest jeszcze jedna opcja. Nasi przyjaciele palarni najpierw polecili młynek ręczny. Nie mogli wystarczająco pochwalić się tymi drobnymi, staroświeckimi szlifierzami. W rzeczywistości dają one lepszy szlif niż fantazyjny i drogi model komercyjny używany w sklepie, i są o wiele bardziej ekonomiczne. Muszą być również regularnie czyszczone i regulowane, ale są znacznie mniej wybredne niż elektryczne szlifierki zadziorów.

Minusem jest oczywiście to, że trzeba włożyć trochę smaru do łokcia w mielenie ziaren. Ale te staroświeckie piękności mogą być warte dodatkowego wysiłku fizycznego dla ciepła, które dodają do swojej kuchni. Musisz uważać, aby uzyskać dobrze wykonany młyn, a nie obiekt czysto dekoracyjny. W świecie ręcznych młynków do kawy, Zassenhaus jest jedną z najbardziej szanowanych marek. Są starannie wykonane i trwają długo. Sweet Maria sprzedaje linię Zassenhaus za 70- 120 USD.

• Zasnahaus Box Mill, 72,50 USD

Sprawdź również w lokalnych kawiarniach i na eBayu. Możesz je znaleźć za mniej pieniędzy. W dniu dzisiejszym przedstawiliśmy go w naszym serwisie eBay Scavenger.

Właściwie zamierzamy kupić ręczny młynek do kawy. Czy ktoś korzysta z jednego z nich na co dzień? Jak dużo tłuszczu kolanowego jest naprawdę zaangażowane w uzyskanie dobrego drobnego mielenia?

Wszelkie inne wskazówki dla Kristen od kolegów kawowych maniaków?

Następne pytanie?

(Zdjęcia: Sweet Maria’s i Coffee Storehouse)