Od czytelnika Ruibo, który szuka dobrej mocnej herbaty bez zbytniej ilości kofeiny:

Uwielbiam czarną herbatę. Earl Grey, angielskie śniadanie, oolong, wszystko posmakuję, ale będę też całą noc gapił się w sufit lub po stronie twarzy mojego chłopaka. Jak dużo smaku jest zagrożone w bezkofeinowej herbacie i czy możesz polecić niektóre jakościowo przystępne herbaty, które zachowują swój smak?

(Do wszystkich dobrych pytań)

Jesteśmy miłośnikami herbaty, ale chcieliśmy zwrócić się do prawdziwego eksperta w dziedzinie herbaty, aby odpowiedzieć na to pytanie. Wpisz Christine Rillo, eksperta od herbaty w Adagio, jednego z naszych ulubionych dostawców słodkiej herbaty i urządzeń do parzenia herbaty. (Zobacz tutaj naszą recenzję doskonałego elektrycznego czajnika UtiliTea.) Bardzo nam się podoba ten czajnik.)

Oto odpowiedź Christine:

Drodzy suficie-Gazer,

Jestem pewien, że strona twarzy twojego chłopaka jest bardzo zniewalająca o 3 nad ranem, ale myślę, że wolałabyś dobry sen. Uważam, że wiele herbat czarnych i oolong bezkofeinowych traci swoje niuanse, dlatego nie odkofeinujemy naszych najlepszych herbat czarnych i oolong. Robimy jednak, oferując bezkofeinową linię aromatyzowanych herbat – owocowe i słodkie aromaty pomagają dodać do smaku herbaty.

Sugerowałabym jednak wprowadzenie “herbacianego reżimu”: zachowaj czarne i ciemne herbaty oolong, aby cieszyć się rano, a następnie przejdź do zielonych i lżejszych oolongów i białych herbat w ciągu dnia. Białe herbaty mają bardzo niską zawartość kofeiny, ale mają bardziej subtelny smak w porównaniu do czarnych, zielonych i oolong herbat.

Kiedy to się stanie później – używam godziny 17 jako mojego odcięcia – polecam przejście na ziołowe i rooibos tisane. Tisanes są naturalnie wolne od kofeiny i stanowią aromatyczne mieszanki różnych ziół, przypraw, owoców itp. Rooibos to zioło pochodzące z Republiki Południowej Afryki, o mocnym, pełnym smaku i delikatnej słodyczy. Honeybush jest również popularną alternatywą dla herbaty i ma bardziej wyrazistą słodycz.

Niektóre ziołowe tisany mogą pomóc Ci się odprężyć przed pójściem spać – filiżanka rumianku i mięty pieprzowej sprawi, że idealna filiżanka do zrelaksowania się z.

Mam nadzieję, że przy pomocy tych sugestii możesz złapać ciasne oko!

Christine Rillo / adagio.com

Dziękuję Christine! Jako zapalczywi pijacy wspieramy jej radę; lubimy bardzo mocne czarne herbaty (z mlekiem) i stwierdzamy, że niektóre mieszanki rooibois są dobrą alternatywą wieczorami. Trader Joe’s tworzy doskonałą Rubi Red Chai z rooibois. Ponadto jesteśmy stronniczy w stosunku do własnej herbaty bezkofeinowej Adagio.

Następne pytanie?

Więcej o herbacie

• Dobry produkt: Filtry herbaty T-Sac
• Szybka wskazówka: Plus i Minus Jars for Tea
• UtiliTea Electric Gettle Review

(Zdjęcie: Adagio Teas)