Czy kiedykolwiek jadłeś pizzę na śniadanie? Jest na to kilka sposobów. Pierwszym z nich jest zimna droga, pozostała droga – pizza prosto z lodówki, zimna i żująca, z serem zsuwającym się z boku. To nie jest śniadanie, które należy lekceważyć. Jest szybki i satysfakcjonujący i kto wie, ile wczesnych porannych egzaminów uniwersyteckich zostało aktywowanych dzięki impulsowi zasilania mózgu? Ale jest inny sposób na zjedzenie pizzy na śniadanie. Gorący, świeżo upieczony sposób, w komplecie z lepkim jajkiem na wierzchu.

Najpierw przyjechałem na śniadanie do pizzy kilka lat temu, zanim się pobraliśmy. Mój ówczesny chłopak i ja mieliśmy plany wczesnego poranka, więc obiecałam, że pojawię się z naprawami śniadaniowymi. Miałem resztki ciasta i dodatków do pizzy, a znając jego zamiłowanie do rzadkich jaj, również karton dużych jajek.

Strząsnąłem ciasto, posypałem je kremową ricottą, oliwkami i ziołami, a na wierzchu jajkami. Pizza okazała się świeża i gorąca, z idealnie ugotowanymi jajami, które ledwo ustawiały białka i lepkie żółte żółtka o konsystencji twarogu cytrynowego.

Moim zdaniem okazało się, że jest to idealny sposób na zjedzenie jajka, z kremową ricottą lub pikantnym sosem pomidorowym pod spodem, a cały ten lepki ser trzyma jajko na wierzchu dobrze sfermentowanej pizzy..

Nie dostałem propozycji małżeństwa dokładny chwila, ale mój obecny mąż lubi nazywać to, żartobliwie, jako ważny punkt w naszym związku.

Nie jestem tak wsteczny, aby sugerować, że wszyscy w związku na punkcie przejściowym wyłamują się z pizzy śniadaniowej – z pewnością jesteśmy trochę za “drogą do serca przez żołądek” i taką prostą taryfą. Wszystko, co mówię, to ta pizza mógłby zrób to, jeśli czujesz się manipulowany.

I zawsze jest to sposób, by okazywać miłość, budzić się rano i wrzucić gorącą pizzę do piekarnika. Możesz zrobić wszystko z wyprzedzeniem, z wyjątkiem pieczenia, ale ostateczne kształtowanie pizzy musi być wykonane natychmiast i tam. Więc podajesz śniadanie dosłownie wykonane ręcznie.

Mieliśmy kilku przyjaciół w zeszłą niedzielę na śniadaniową pizzę, a ja wrzucałem pizzę do pieca, jeden po drugim, gdy nalewałem kawę, a dom ogrzewał poranne słońce. Przygotowałem kilka ciast z warzywami (pizza to dobry sposób na przyniesienie dodatkowych warzyw do śniadania!). Pękaliśmy jajka razem i pokroiliśmy pizzę, zaczynając powoli z jedną zwodniczo małą, cienką pizzą, ale nie odpychaliśmy się, dopóki nasi przyjaciele nie jęczeli i nie byli pełni. To śniadanie, które zajmuje trochę czasu na przygotowanie się i jedzenie, a to daje czas na siedzenie, rozmowę i rozpoczęcie dnia razem.

I niezależnie od tego, czy robisz to z jednym ukochanym, czy z grupą hałaśliwych przyjaciół, to jest mój ulubiony powód, dla którego pizza robi najlepsze śniadanie ze wszystkich.

Uzyskaj przepis: Śniadanie Pizza

Jakie są twoje ulubione dodatki do pizzy śniadaniowej? Czy obejmujecie jajko? A może masz inne dodatki śniadaniowe, które kochasz bardziej?

(Zdjęcia: Faith Durand)