Wszyscy słyszeliśmy stare powiedzenie, że śniadanie jest najważniejszym posiłkiem dnia, ale czy wiesz dlaczego? Jesteśmy tutaj, aby podzielić się wszystkimi faktami i naukami, które kryją się za tą teorią, co dowodzi, że twoi rodzice i dziadkowie mieli rację!

Teraz oczywiście żywność jest paliwem i energią dla naszych ciał, a bez niej spędzamy dzień potykając się we mgle i walcząc z bólem głowy i złym nastawieniem. Śniadanie jest dosłownie tym, łamiąc post, w którym znajduje się twoje ciało z poprzedniej nocy.

Spożywanie porannej przekąski zwiększa tempo przemiany materii (jak szybko spalasz kalorie), a kopnięcie uruchamia twoje ciało, mówiąc mu, czego się spodziewać przez resztę dnia. Jeśli nie ma śniadania, twoje ciało nie przetwarza następnego posiłku tak szybko i stara się utrzymać te składniki odżywcze. Ponieważ nie dostał porannego paliwa, stara się utrzymać popołudniowy posiłek tak długo, jak to możliwe – zamiast go spalić od razu.

Badania wykazały, że utrata masy ciała może być trudniejsza, a przyrost masy ciała bardziej rozpowszechniony u osób, które rezygnują z porannego posiłku. Ci, którzy opuszczają śniadanie, mają skłonność do spożywania większej ilości jedzenia niż zwykle, kiedy mają kolejną szansę na zjedzenie czegoś do zjedzenia, a także mają większą tendencję do spożywania przekąsek na wysokokalorycznych produktach, aby utrzymać głód na dystans do tego czasu..

Więc następnym razem, gdy zatrzymasz się w swojej lokalnej kawiarni na śniadanie, wiedz, że nie zatrzyma cię ona aż do przerwy na lunch, a nawet jeśli myślisz, że to robi, to nie pomaga twojemu ciału uzyskać potrzebnej energii ani spalić kalorii powinno!

Możesz przeczytać więcej na ten temat z naszych źródeł WebMD, Amery Medical Center i BBC News.

• Związane z: 15 sposobów na zjedzenie pięknego śniadania

(Zdjęcie: członek Flickr GavinLi na licencji Creative Commons)