Jest to egzystencjalne pytanie w erze przekąsek: czy chip nadal jest chipem, jeśli nie ma grzbietów? Technicznie rzecz biorąc, oczywiście. Chipsy ziemniaczane są z technicznego punktu widzenia “cienkim plasterkiem białego ziemniaka, który był gotowany aż ostry, a następnie zwykle solony” – twierdzi Merriam-Webster.

Ale kto chce żyć w świecie – lub iść na imprezę Super Bowl – gdzie chipy nie mają chrupiących fal? Czy my, jako imprezowicze, nie zasługujemy na więcej niż łatwo łamliwy, podstawowy kawałek smażonego ziemniaka, który nie był aktualizowany od tysiącleci?

Tak, robimy, a oto pięć powodów.

1. Ridges posiadają więcej dip.

Rzućmy szczerą odpowiedź na to pytanie: Kto naprawdę chce jeść chipsy ziemniaczane sam? W rzeczywistości niektórzy mogą twierdzić, że jedynym powodem istnienia chipa jest bycie kanałem cieszącym się smakiem rancza, guaca lub francuskiej cebuli. (Podobnie jak związek między krakersami i serem.) Grzbiety zwiększają powierzchnię na każdym chipie, co oznacza, że ​​jest więcej miejsca na zanurzenie.

2. Sturdier chipy oznaczają mniej wypadków.

Oglądasz grę. Twoje oczy są sparaliżowane na rozgrywającym drużyny, gdy wyjdzie z kieszeni i wygląda na głęboki. Nerwowo łapiesz niezasłużony chip, zanurzasz go w jakiejś salsie i – o nie! – chip się zepsuł, masz jaskrawoczerwoną salsę na sweterku, i nastąpiło przechwycenie. Nic z tego nie mogłoby się wydarzyć, gdybyś trzymał solidny, potargany chip, który urodził się, by poradzić sobie z masywnymi spadkami.

3. Ruffle zapewniają lepsze odczucie w ustach.

Powiedzmy, że ze względu na pewne niefortunne, nieprzewidziane okoliczności, stajesz się mniej zanurzony. Masz woreczek z frytkami, ale nic do wrzucenia. Wolałbyś zjeść cienki jak papier, nudny “chips ziemniaczany” lub coś w rodzaju tekstury, którego grzbiety zmieniają usta w prawdziwy park rozrywki?

Serdeczny. Chrupiący. Falisty. To właśnie twój język chce pieścić, a twoje zęby chcą chodzić. To prawie animalistyczne.

4. Grzbiety mogą być uroczą nazwą dla psa.

Po prostu spróbuj: “Tutaj, Ridges! Idź, Fidges! Dobry chłopak, Ridges!” Lepsze niż: “Nie w domu, zwykły chip ziemniaczany”.

5. Ponieważ nie jest to XIX wiek.

Żyjemy w czasach, gdy samochody elektryczne ślizgają się po ulicach, satelity przesyłają dane z kosmosu do naszych salonów, a cała ludzka wiedza żyje w twojej kieszeni.

Dlaczego więc, módlcie się, czy zdecydowalibyście się na chip, który nie zmienił się od czasów wiktoriańskich? Chipsy ziemniaczane powinny ewoluować, a ty zasługujesz na bardziej ekscytujące doświadczenie zjadania chipsów niż znany snacker Charles Darwin. Jesteśmy prawie pewni, że się zgodzi.

Czy jesteś za lub przeciw grzebieniom? Hash to w komentarzach! (Chociaż jeśli chcesz mieć rację, zgodziłbyś się ze mną!)