Miski z kluczem w kształcie limonki

(Źródło zdjęcia: Maria Siriano)

Teraz, kiedy Święto Pracy już minęło, a ludzie zaczynają już mówić o płatkach owsianych i dyniowym przyprawie, myślę, że nadszedł czas, aby zająć się trendem śniadaniowym, który był na całym Instagramie i Pinterest podczas słonecznej, ciepłej pogody miesięcy.

Po prostu przyjdę prosto i powiem: miski z smoothie to nic innego jak wielkie kłamstwa.

Miski smoothie, na wypadek, gdybyś nie był zaznajomiony, to po prostu smoothies, które wkładasz do miski, a następnie na wierzch z pomysłowo prezentowanymi owocami, orzechami i wszystkim, co według Ciebie mogłoby wyglądać ładnie. Od zarania na Instagramie (kilka lat temu) wielu blogerów i influencerów stworzyło wyszukane i przesadzone miski z smoothie, aby zdobyć upodobania, komentarze i jeszcze więcej zwolenników. Udało im się ich poszukiwanie, ponieważ to śniadanie, jeśli nic innego, nie jest tak piękne.

Przyjrzyjmy się kilku popularnym miskom smoothie na Instagramie.

Zdjęcie opublikowane przez anett * (@anettvelsberg)

Ta jasnoróżowa miska z smoothie jest tak ładna, ale czy rzeczywiście jest jadalna? Ile czasu zajęło wyrzeźbienie tych fig? Dlaczego zielone szczyty truskawek wciąż są na owocach? I dlaczego na tej misce są kwiaty? Potrzebuję odpowiedzi.

Zdjęcie opublikowane przez @lu_healthyproject na

Widzisz te rzeźbione mango w tej misce? A co z tym kawałkiem czekolady, który właśnie wystaje z kropelki masła orzechowego? Rozumiem, że robisz to dla “grama”, ale czy rzeczywiście tak to jadłeś?

Zdjęcie opublikowane przez Smoothie Bowl Recipes (@smoothiebowls) na

Ktoś trochę czasu poświęcił na sprawienie, by ich misa z smoothie wyglądała jak galaktyka. To znaczy, jestem pod tak wielkim wrażeniem tego, a jednocześnie bałem się jeść. Zbyt ładne do jedzenia!

Zdjęcie opublikowane przez Smoothie Bowl Recipes (@smoothiebowls) na

Myślę, że ta ogromna neonowo-różowa miseczka smoothie ma więcej dodatków niż smoothie. Dlaczego wiśnie nadal mają na nich swoje pędy? A co z tą pomarańczową skórką? Chciałbym powiesić to w moim salonie jako dzieło sztuki, ale je zjeść? Nie jestem tego taki pewien.

Zdjęcie opublikowane przez Smoothie Bowl Recipes (@smoothiebowls) na

Nowym trendem w miskach smoothie jest umieszczanie smoothie w wykrojonych owocach – takich jak papaja, kokosy i ananas. Dlaczego chcesz to zrobić? I dlaczego miałbyś podnieść swoją miskę smoothie z dużą ilością mrożonych jagód?

Słuchaj, nie jestem całkowicie nienawidzę misek smoothie – myślę, że są to naprawdę dzieła sztuki jedzenia. Mamy nawet kilka przepisów na Kitchn, które według mnie są stosunkowo łatwe do wykonania na śniadanie, w tym z prostym dodatkiem świeżych owoców i granoli. Ale dlaczego miałbyś kiedyś wybrać miskę smoothie zamiast zwykłego smoothie na śniadanie? Dlaczego miałbyś zjeść koktajl z łyżeczką? Dlaczego spędzasz tak dużo czasu na kunsztownie przygotowujących dodatków do swojej miseczki smoothie, kiedy powinieneś jeść?

Odpowiedź brzmi oczywiście na Instagramie – i jest to całkowicie akceptowalne i w porządku. Trzeba jednak powiedzieć, że ten nowy “śniadaniowy” trend jest tak naprawdę mniej o śniadaniu, a więcej o zdjęciu. Czy ty naprawdę myślisz, że zrobiłbyś wszystko, by stworzyć misę smoothie, jeśli nie zamieściłeś jej w mediach społecznościowych? wątpię.