Możesz wypić herbatę z odrobiną mleka, aby poprawić jej smak, ale czy zmniejszasz w ten sposób korzyści zdrowotne herbaty? Okazuje się, że tak, może tak być.

Naukowcy z piątego międzynarodowego sympozjum naukowego na temat herbaty i zdrowia ludzi mówią, że białka mleka wiążą się z flawonolami w herbacie, utrudniając organizmowi wchłanianie ich i czerpanie korzyści zdrowotnych. Wykazano, że sama zielona herbata nieznacznie zwiększa metabolizm, co może pomóc w zmniejszeniu masy ciała, ale oddzielne badanie pokazuje, że metabolizm jest hamowany po dodaniu mleka. To samo odnosi się do regulacji ciśnienia krwi: sama herbata wydaje się pomagać, ale efekt zmniejsza się wraz z mlekiem.

Ale, jak to często bywa, nie wszyscy się zgadzają. (Nie ma zawsze odpowiedzi na te pytania ?!) Alan Crozier z University of Glasgow w Szkocji mówi, że ilość mleka dodawanego do herbaty jest zazwyczaj tak mała, że ​​nie ma wystarczającej ilości białek mleka, które mogłyby poważnie przeszkadzać w flavenols.

Sugestia Soli? Wypij oba. “Jeśli wolisz czarną herbatę z mlekiem i cukrem, pij to ze śniadaniem. Potem, później w ciągu dnia, spróbuj dodać do filiżanki zielonej herbaty – nic nie dodaje.”

Jak pijesz swoją herbatę?

Czytaj więcej: Korzyści zdrowotne wynikające z herbaty: dojenie lub nie Sól

Związane z: Ankieta: Kiedy dodasz mleko do herbaty

(Zdjęcie: Cambria Bold)