Jak zrobić własną Kombucha Scoby

(Źródło zdjęcia: Emma Christensen)

To, co zamierzam ci pokazać, jest trochę szokujące. Jeśli kiedykolwiek stworzyłeś własną kombuchę lub wypiłeś wcześniej butelkę herbaty, prawdopodobnie znasz tę brunatną plamkę, która unosi się w pobliżu, zwana babką lub matką. To żyjąca istota stworzona z bakterii i drożdży, która sprawia, że ​​kombucha jest tak gazowana i pikantna.

Jak się okazuje, możesz również zrobić odzież – jak kurtki i kamizelki – z tej żywej istoty. Tak, wiem – byłem tak samo zdezorientowany i zaniepokojony jak teraz. Przygotuj swoje oczy.

W powyższym filmie Suzanne Lee wyjaśnia, że ​​aby zrobić ubrania scoby, potrzebujesz dużej ilości materiału. Na przykład, jeśli chcesz wlać partię kombucha do pustej wanny, utworzysz duży prostokątny scoby. Następnie wziąłbyś tego szkockiego i wysuszył go przed zrobieniem pożądanego artykułu.

Jak wynika z tytułu wykładu TED, ideą stroju scoby jest zrównoważony rozwój. Jeśli możemy rozwijać własne ubrania, nie musimy polegać na innych zasobach naturalnych. Odzież Scoby jest również biodegradowalna, co jest fajne.

Więc, uspokójmy się.

Jeśli weźmiesz całą masę tej rzeczy i wysuszysz ją…

(Źródło zdjęcia: Emma Christensen)

Masz potencjał, by stworzyć tę fajną kurtkę bomber…

(Image credit: flavorwire)

Albo ta koszula-kamizelka…

(Image credit: Design Boom)

A nawet ta niebieska kurtka….

(Image credit: Awesome Pickle)

Czy jesteś tak zdumiony, gdy uczysz się tego tak jak ja? Uwielbiam koncepcję zrównoważonego projektowania, ale jak mówi Suzanne Lee podczas wykładu TED, nie można tak naprawdę nosić ubrań w deszczu, ponieważ ubrania pochłaniają dużo wody. Nie mogę się zdecydować, czy jestem pod ogromnym wrażeniem potencjału mojego własnego dziecięcego scoby, czy też zgodził się na to, że mam na sobie jedną z tych rzeczy.

Ale ubrania to dopiero początek dla twojego małego przyjaciela. Istnieją firmy, takie jak ScobyTec, które eksperymentują z innymi “technologiami do noszenia”. Ładnie, ale przeważnie strasznie.