Jak wyłożyć okrągły tort z pergaminu

(Źródło zdjęcia: Christine Gallary)

Wydaje się, że taki kłopot, gdy przepis wymaga masła (lub natłuszczania), a następnie wyrabia się ciasto. A kiedy autor wspomina również o wyłożeniu patelni pergaminem, jest to kolejny krok do dodania do listy rzeczy, które należy zrobić, aby uzyskać ciasto w piekarniku. Czy wszystkie te środki ostrożności są naprawdę konieczne??

Smarować lub nie smarować: zależy to od przepisu

Krótko mówiąc, niezależnie od tego, czy masz do smarowania (lub smaru i mąki) Twoja patelnia do ciast naprawdę zależy od przepisu, który robisz. Jeśli pieczemy ciasto z ciastem anioła lub ciasto, które zyskuje swoją siłę z białej pianki, nie smarujesz patelni z jednego powodu: batoniki z białej pianki rosną lepiej, gdy mają powierzchnię, którą mogą chwycić i zasadniczo wspinać się, jak ungreased ściany na patelni ciasto.

Z drugiej strony najlepiej smarować miseczki do ciast podczas przygotowywania masła (lub większości receptur na ciasto na bazie tłuszczu). Zwykle korzystają oni z chemicznych środków wspomagających (sody oczyszczonej i / lub proszku do pieczenia), aby wzrastać podczas pieczenia i nie są tak zależne od chwytania boków miski, gdy się podnoszą..

Co powiesz na posypanie tortem po tym, jak się posypie?

Powlekanie posmarowanej tłuszczem miski z ciasta za pomocą cienkiego nalewania mąki tworzy barierę pomiędzy tłuszczem i rzadkim ciastem, co zapobiega stopieniu się tłuszczu i zniknięciu w cieście, gdy ciasto upiecze, pozwalając mu w końcu wykonać swoją pracę, po ciasto jest pieczone. (Zasadniczo ciasto wysunie się z patelni bez żadnych przeszkód.) Jednakże posypanie ciasta po posmarowaniu go nie jest absolutnie konieczne, a niektórzy piekarze zdecydują się po prostu na natłuszczenie ich miseczek do ciast, ponieważ mąka może przyczynić się do grubsza, bardziej sucha skorupa na niektórych ciastach, które niektórzy uważają za nieprzyjemne.

Wciąż są jednak przypadki, kiedy wyrabianie patelni jest niezbędne, np. Gdy twoja receptura ma wysoką zawartość cukru, która, jak piecze ciasto, doprowadzi do karmelizacji na krawędziach. Karmelizowana krawędź ciasta może przylgnąć do boków garnka i zostać sklejona – w tym przypadku, wyrabianie miseczki do ciasta po wysmarowaniu jest niezbędne, szczególnie jeśli ciasto musi ostygnąć na patelni przed jego rozlaniem. Poleciłbym również ostrożnie smarowanie i mielenie misek bundt, ponieważ ciasta typu bundt mogą być szczególnie trudne do odkrycia z misternych misek bundt.

Pergamin jest zawsze dobrym pomysłem

Jeśli boki twojego ciasta przyklejają się, możesz na szczęście zawsze rozprowadzać nóż wokół krawędzi, aby je poluzować, ale jeśli dno twojego ciasta utknie, nie masz szczęścia. Zamiast walczyć o to, aby ciasto zostało wydane w całości, sugeruję, aby zmrożono ciasto na patelni, a następnie podawałem je z patelni, za plasterek, za pomocą łopatki. Następnym razem runda pergaminu pomoże ci uniknąć tej niefortunnej sytuacji.

Kiedy smarujesz i mąkujesz garnki, a kiedy pomijasz ten krok? Czy masz receptury, o których wiesz, że możesz uciec tylko dzięki smarowaniu patelni?