Kiedy gotujesz obiad, nie płacisz czeku. Albo facet od dostawy. I prawdopodobnie nie poszedłeś do sklepu tylko po te dokładne składniki i te składniki. Więc nie jest najbardziej logicznym spojrzeć na twój talerz i powiedzieć: “Ten posiłek kosztuje 12 dolarów”. Czasami zdajemy sobie z tego sprawę, a liczba jest zawsze zaskakująco mała…

Najniższe, jakie pamiętamy, to kotlety wieprzowe (kupowane na Fairway) i trochę mniej niż 3 USD za osobę.

Powodem, dla którego to przedstawiamy, jest fakt, że niektórzy z naszych przyjaciół, którzy nie gotują, często twierdzą, że są drogie. Celują wysoko w skomplikowaną potrawę, kupują rzadkie składniki, a także kupują każdą przyprawę lub przyprawę (sos z kardamonu … rybnego …), ponieważ nie gotują wystarczająco często, aby mieć pod ręką kilka z tych rzeczy. . I nie ma tu żadnego szoku, wyniki nie są równe kosztom i wysiłkowi.

Ale jeśli masz zwyczaj gotowania częściej w domu, możesz czerpać ze zszywek do spiżarni (których nie wliczamy w całkowity koszt, ponieważ kwoty, których używamy, są nieistotne w wielkim systemie rzeczy), wykorzystuj bity i kawałki świeżych składników, które można inaczej zaniedbać, ponieważ nie pasowały do ​​konkretnego przepisu i zrobić posiłek za kilka dolarów za głowę.

Nie zawsze dzielimy się wynikami finansowymi przy stole. Ale to zabawne ćwiczenie, aby przekonać się, jak zaskakująco niskie mogą być te liczby w porównaniu do posiłków na wynos lub restauracji.

Czy ktoś jeszcze to robi? Jaka jest Twoja najniższa liczba??

Związane z: Dobre przypomnienie: kupuj przyprawy od dużych pojemników

(Zdj .: Flickr member B Tal, na licencji Creative Commons)