Niedawno natknąłem się na trzy przepisy wzywające do cukru superfine: jeden delikatny tort, jeden suflet i jeden pudding. Każdy przepis miał wystarczająco dużo szczegółów, aby go uwzględnić. Czy cukier naprawdę musi być jednym z nich?

Odpowiedź jest, w większości, tak. Jeśli przepis wymaga super cukru, to na ogół jest ku temu powód. Najczęstszym powodem jest to, że szybciej się topi i wciela się w sosy, śmietanki i bazy o wiele szybciej i płynniej, ponieważ jest lepszy niż zwykły granulowany cukier. Dlatego niektórzy barmani przysięgają na to, że produkuje proste syropy i zimne napoje. Jeśli wybierzesz regularny cukier, często otrzymasz ziarnisty deser. Będzie to właściwa słodycz, ale tekstura będzie wyłączona.

Co powinieneś zrobić, jeśli nie masz w domu super cukru? Jak przedyskutowaliśmy kilka lat temu, aby nadrobić cukier w domu, wystarczy uruchomić jedną filiżankę i dwie łyżeczki cukru białego w maszynce na 30 sekund. Daje to jedną filiżankę superpłynnego cukru, wszystko z niewielkimi przeszkodami lub kłopotami!

Związane z: Substytuty cukru: za lub przeciw?

(Zdjęcie: Anjali Prasertong)