Naszą ulubioną rzeczą w upadku nie jest zbieranie jabłek, oglądanie wszystkich wspaniałych produktów na rynku, a nawet przygotowywanie się do nadchodzących wakacji. To możliwość ponownego włączenia naszego piekarnika! A dla nas oznacza to powrót do pieczenia chleba. Czy masz plany na wypiek chleba w ten weekend??

Jedną z rzeczy, które naprawdę chcielibyśmy opanować jesienią i zimą, jest naprawdę dobry bochenek wieloziarnisty – jeden z tych chleba z orzechami i bogatymi w suszone owoce. Już od jakiegoś czasu obserwujemy ten przepis. Nie używa prawdziwej mąki, ale używa zamiast niej porośniętych pełnych ziaren!

Kiełkujący chleb z Boston Globe

Chcielibyśmy również spróbować swoich sił w bagietkach. Zrobiliśmy je tylko raz lub dwa wcześniej i chcielibyśmy, aby zwyczaj nawiązywał ich coraz częściej. Łatwo je też zamrozić, więc możemy przygotować kilka bochenków i przygotować je na kolacje w tygodniu. Nasz ulubiony przepis jest nadal “bagietką normalną” od lokalnych pieczywa Daniela Leadera.

I oczywiście będziemy musieli tam dostać kilka słodkich chlebów! Niektórzy członkowie naszego domu błagają o chleb cynamonowy i chętnie z tego skorzystamy! Chcielibyśmy spróbować tego z Chlebem Oatmeal Toasting, który Faith zrecenzowała w zeszłym roku w tym czasie.

Jakie są twoje plany pieczenia?

Związane z: Nauka o żywności: Co to jest zakwas?

(Zdjęcie: Emma Christensen)