Myślisz, że ślepi kucharze nie mogą gotować na pełnych obrotach? Zobacz, jak Christine Ha przebija konkurencję na MasterChef. Dzieli się niesamowitymi wskazówkami i sztuczkami na temat tego, jak może gotować bez możliwości zobaczenia z BBC News. Wiele wskazówek dotyczy również wszystkich szefów kuchni.

Jak można się domyślić, ślepi kucharze polegają głównie na węchu, smaku i dotyku. Ale zakres tej umiejętności wieje nasz umysł:

“Jeśli masz udoskonalony zmysł słuchu, czasami można powiedzieć, że biszkopt jest wykonywany” kiedy przestaje tykać “lub skwierczy.”

Niewidomi kucharze muszą radzić sobie z wieloma problemami w kuchni, a wielu z nich sprowadza się do precyzyjnej organizacji. Niektórzy używają etykiet brajlowskich na słoikach, podczas gdy inni polegają na gumkach lub taśmie klejącej, aby odróżnić pojemniki o identycznym kształcie. Znaczniki na piecach i piekarnikach, aby wskazać temperatury pomagają, podobnie jak głębokie rondle, aby zachować wszystkie składniki bezpiecznie na patelni. I jedna wskazówka, której nigdy nie możemy wystarczająco podkreślić, dla wszystkich szefów kuchni: używaj tylko dobrze naostrzonych noży!

Czytaj więcej: Niewidomych gotowania: 10 wskazówek od szefów kuchni w BBC News

Odwiedź blog kulinarny Christine Ha: The Blind Cook

Związane z: Gadżety kuchenne dla niedowidzących Cook

(Zdjęcia: Emma Christensen)