Według naukowców, co 18 sekund, gdzieś na świecie, ktoś pochyla się do pół-obcego i szepcze na scenie “Wiesz, możesz przygotować jogurt w Instant Pot”.

Wygląda na to, że wszyscy zgadzamy się, że Instant Pot robi wszystko. Może powodować delikatne, soczyste pieczenie; potrafi idealnie gotowane jajka; a gdyby ktoś go zapytał, prawdopodobnie znalazł sposób na uniknięcie zamknięcia rządu w zeszły weekend. Jedyne, czego nie może zrobić, to sprawić, by para wyglądała naturalnie – lub nawet wygodnie – kiedy razem gotują.

Pisarz Mike Rugnetta zauważył, że okładki wielu książek kucharskich Instant Pot są problematyczne, ponieważ w niedorzecznej liczbie kobiet kobieta jest zmuszona spróbować posiekać warzywa, podczas gdy jej partnerka jest niewytłumaczalnie narzucona na ramiona jak pelerynka.

“Te biedne kobiety”, napisał na Twitterze, wraz z trzema książkami na okładkę książki kucharskiej, które pokazują, że kobiety w jakiś sposób tolerują dotyk damy na jej dłoni, podczas gdy ona próbuje wyciąć warzywo. Szybko podał kolejne cztery przykłady, zastanawiając się: “DLACZEGO TAKI WIELE Z TYCH?”

Mamy wiele pytań na temat tego, kto wystawił te zdjęcia, w tym, czy rzeczywiście widzieli kogoś, kto wcześniej kroi warzywa. (Lub jeśli kiedykolwiek widzieli kobietę).

Ciekawi nas również rodzaj przepisów, które kryją się za tymi okładkami: Jeśli sądzisz, że kobiety nie mogą ciąć warzyw bez dosłownie bezpośredniego nadzoru, to w jaki sposób można im zaufać, aby rzeczywiście dostarczyły składniki do puli? (Krok pierwszy: Pozwól mu poprowadzić dłonie, gdy kroisz pomidora Krok drugi: albo kiwnij głową zachęcająco, gdy opuszcza pomidora do Instant Pot, albo dzwoń po pomoc).

Chociaż jest to jedna z najbardziej demoralizujących okładek książek kucharskich, które ostatnio widzieliśmy, nie jest najsmutniejsza. Jak zauważył jeden z nich na Twitterze, ta nazwa wyraźnie należy do Sandry Allison, sfotografowana od niechcenia, opierając się na jej ulubionym urządzeniu kuchennym w “Microwave for One”.

Jeśli te inne książki kucharskie są jakimkolwiek wskazaniem, gotowanie dla jednego jest drogą do zrobienia.