Tak jak uwielbiamy małże, są one z pewnością pracochłonnym daniem do jedzenia! I bez względu na to, jak to robimy, zawsze kończymy z lepkimi palcami i kroplami soku z mięczaków z przodu naszej koszuli.

Jesteśmy dość nieformalni, jeśli chodzi o małże, a naszą osobistą preferencją jest nabieranie trochę bulionu do gotowania, a następnie siorbanie małży prosto z jego skorupy. To jest naprawdę jedno z najbardziej zmysłowych i doskonałych doznań kulinarnych, jakie możemy sobie wyobrazić, i uważamy, że jest to satysfakcjonujące w sposób, który wykracza daleko poza samo napełnianie naszych brzuszków..

Powiedział, że są pewne sytuacje, w których byłoby to uznane za nieokrzesane. Spotyka się jedzenie z teściami lub w przyjemnej restauracji! W takich sytuacjach decydujemy się na trzymanie skorupki w palcach jednej ręki i używanie widelca do zbierania mięsa. Tracimy nasze ukochane soki pan, ale zdecydowanie jest to lepszy sposób jedzenia.

Używanie pustej skorupy jako pincety do wybrania mięsa z omułków nigdy nie przyszło nam do głowy, dopóki nie zrobiliśmy trochę badań dla tego postu. To uderzyło nas w doskonały kompromis między siorbaniem a używaniem widelca, a spróbujemy następnym razem, gdy mamy małże.

I tak czy inaczej, myślimy, że zmywanie resztek gotowania z odrobiną chleba jest koniecznością. Po prostu nie możesz pozwolić, by to zmarnowało się, etykieta, czy nie!

Związane z: Jak czyścić i Debeard Mussels

(Zdjęcie: członek Flickr avlxyz na licencji Creative Commons)