Zwykle myślimy o piecach z żeliwa jako czarnych jak brzytwa kawałkach, ale brytyjska firma Aga jest podobna do Le Creuset z żeliwnych pieców – oni nakładają swoje piece w kolorową emalię, która nadaje im gładką i błyszczącą powierzchnię.

Sprzedają gazy elektryczne i gazowe, które utrzymują ciepło wyjątkowo dobrze. Pierwszy piec Aga – żeliwna kuchenka – został opatentowany w 1922 roku przez szwedzkiego wynalazcę Nilsa Gustafa Dalen. W latach trzydziestych Agas sprzedawano w Wielkiej Brytanii, a firma powstała w Anglii.

W ciągu ostatnich 80 lat Aga kontynuowała produkcję klasycznego kucherza żeliwnego i rozszerzyła swój asortyment o chłodziarki podblatowe, zmywarki, piwnice na wino i urządzenia ze stali nierdzewnej.

Ceny są strome dla tych pieców, spadając od 5 000 do 10 000 USD. Zmywarki i lodówki są tańsze, od 500 do 3000 USD. Aga ma filię w Ameryce Północnej w Ontario w Kanadzie, a ich asortyment i urządzenia sprzedawane są za pośrednictwem kilku sklepów detalicznych w Stanach Zjednoczonych, w tym Homeclick.com, Amazon.com, Vintage Tub & Bath i AJ Madison.

Czy masz opinie na temat produktów Aga? Daj nam znać swoje doświadczenie w komentarzach.

POKAZANE POWYŻEJ

  1. 36-calowy Legacy Dual Fuel Range
  2. 44-calowy starszy zasięg paliwa
  3. 36-calowy samoczyszczący Pro Range
  4. 36-calowy starszy zasięg elektryczny
  5. Sześć czterech elektrycznych serii pieców
  6. Double Reger Registrator w AJ Madison
  7. 24-calowa podblatowa lodówka w AJ Madison
  8. Piwnica win Pro-Plus 24-calowa w AJ Madison
  9. Aga Electric Stove w Vintage Tub & Bath
  10. 24-calowe szuflady chłodnicze w Vintage Tub & Bath