Jeśli byłeś na rejsie, prawdopodobnie zauważyłeś doświadczonych krążowników z mil morskich stąd. To ci szampan w barze o zachodzie słońca, który odkryłeś tylko ostatniej nocy lub rozmawiasz ze swoimi na pokładzie przyjaciółmi za pomocą krótkofalówek.

Ale nie musisz być doświadczonym podróżnikiem (lub podążać za jednym), aby w pełni wykorzystać możliwości swojego rejsu. Po prostu wykonaj te rejsy wycieczkowe (plus jeden nie!), A ty masz gwarancję bon rejsu.

(Źródło zdjęcia: Trish Friesen)

7 rzeczy Inteligentne krążowniki Zawsze

1. Rozważ “kabinę gwarancyjną”.

Powszechne jest romantyczne wyobrażenie o tym, że stoją na krawędzi balkonu swojej kabiny z kieliszkiem szampana, ale każde pomieszczenie, w którym jest miejsce na świeżym powietrzu, zyskuje na wartości. Jeśli wolisz skorzystać ze swojego rejsu poza kabiną, jeden z hacków, o którym wielu nie wie, to opcja “kabiny z gwarancją”, która jest kodem pozwalającym rejsowi wybrać swoją kabinę.

Wyprzedaż ruletki pokojowej to najtańsza taryfa (i rzadki potencjał do ulepszenia). Minusem jest to, że możesz być w kabinie nad klubem nocnym. Zdecyduj się przed dokonaniem rezerwacji, jeśli chcesz wziąć hazard na swoje gniazdo.

2. Przestudiuj układ statku z wyprzedzeniem.

Niezależnie od tego, czy płyniesz na statku z 148 miejscami pasażerskimi, czy na mega-statku z 6296 pasażerami, dobrze jest zapoznać się z rozkładem, zanim wskoczysz na pokład. Podczas gdy plany pokładów są przymocowane do ścian przez cały czas, łatwo się pogubić. Nie popełniaj tego samego błędu co ja i marnuj pierwsze godziny chodząc w kółko.

Wskazówka: niektóre statki pokazują, gdzie jesteś na pokładzie, z wiadomościami wplecionymi w dywany lub za pomocą oświetlenia.

(Źródło: Viking Cruises)

3. Sprawdź zasady BYOB statku.

Zasada przyniesienia własnego alkoholu różni się znacznie od linii rejsowej do linii rejsowej, ale zawsze warto sprawdzić politykę swojego statku, biorąc pod uwagę zwiększenie ilości alkoholu na pokładzie. (Większość statków wycieczkowych nie zawiera pełnego zakresu alkoholu w opłatach, chyba że płyniesz luksusową linią, taką jak Seabourn, Silversea, Regent lub Crystal).

Disney Cruise Line umożliwia gościom w wieku 21 lat i starszych przyniesienie na pokład samolotu dwóch butelek wina nieotwartego lub szampańskiego (lub sześciu piw) i w każdym porcie zawinięcia, podczas gdy zasady Carnival Cruise Line są nieco bardziej rygorystyczne – dopuszczają tylko jedną butelkę wina lub szampana na kabinę i tylko w dniu zaokrętowania.

4. Zapakuj niezbędne rzeczy w torbę podręczną.

Ponieważ twój bagaż podręczny często zajmuje kilka godzin, aby dotrzeć do kabiny, warto mieć kilka niezbędnych przedmiotów w bagażu podręcznym. Spakuj wszystko, czego potrzebujesz na pierwszy dzień – kosmetyki, stroje kąpielowe, kapelusze, czapkę, okulary przeciwsłoneczne – w wygodnej torbie na tyle, aby pomieściły Twoje podstawowe i stylowe akcesoria do jadalni lub basenu.

5. Zrób rezerwację w restauracji z wyprzedzeniem.

Poza wielkimi salami jadalnymi i dużymi bufetami, większość dużych statków oferuje gościom możliwość zjedzenia obiadu w swoich restauracjach z obsługą białych rękawiczek i widokiem na ocean z każdego stołu. Jest dodatkowa opłata (zwykle od 25 USD do 75 USD od osoby), ale naprawdę wierzę, że warto ją wykończyć.

Jedyny haczyk: tabele można szybko rezerwować. Dokonaj rezerwacji na długo przed podróżą.

P.S .: Jeśli podróżujesz z dziećmi, większość głównych linii oferuje specjalne programy dla dzieci w wieku do 3 lat. Jeśli Twoje dziecko ma ponad 6 miesięcy i ma mniej niż 3 lata, nie przejmuj się – większość statków ma przedszkola z doskonałymi opiekunami i odpowiednie dla wieku obszary zabaw, które kosztują około 10 USD za godzinę.

6. Zamów obsługę pokoju.

Kolejny interesujący popis? Obsługa hotelowa. Jeśli masz ochotę popijać kawę i zjeść rogalika w zaciszu własnej kabiny, zamów usługę pokojową (wliczoną w cenę większości rejsów) za niewielką opłatę za dostawę w wysokości od 4 USD do 8 USD w zależności od statku.

Mój ulubiony czas na dzwonienie do tego niebiańskiego, 24-godzinnego serwisu jest rano, kiedy wszystko, co chcę zrobić, to włożyć na puszystą szatę i nosa na tacy świeżo upieczonej ból w czekoladzie ciasta.

7. Zaplanuj dzień na pokładzie (podczas gdy wszyscy pozostali są na lądzie).

Przebywanie na statku, gdy wszyscy są na lądzie, to idealny sposób na skorzystanie z udogodnień – basen, spa, ścianka wspinaczkowa, lodowisko (!) – bez tłumu.

The One Thing Zawsze pomijam

Linie rejsowe często zlecają wycieczki na ląd. Z drugiej strony lokalny ekspert prowadzi działalność; z drugiej strony doświadczenia są często kosztowne i niekonsekwentne. Po wielu frustrujących wycieczkach na brzeg, jestem wielkim fanem odkrywania portu zawinięcia na własną rękę (i we własnym tempie).

Jak najlepiej wykorzystać możliwości swojego rejsu? Dodaj swoje pomysły w komentarzach poniżej!