Podczas, gdy właśnie widzieliśmy, że Święto Pracy przychodzi i odchodzi, okazja, by przetrwać i utrzymać mały kawałek lata, jest już daleka.

Wrzesień to moja ulubiona pora roku na konserwowanie pomidorów, a moja mama i ja mamy ustaloną datę na następny tydzień: cały dzień poświęcony na zrobienie dżemu i sosu pomidorowego z puszki. Ale nieuchronnie, bez względu na to, jak często zachowujesz się w domu, pojawiają się pytania i dobrze jest znać kilka wspaniałych zasobów, na których zawsze możesz polegać. Poniżej znajduje się pięć moich ulubionych stron konserwowych – wszystkie poświęcone sezonowym, inspirującym przepisom i podstawom pojęciowym. Więc na co czekasz?

1) Narodowe Centrum Domowej Żywności Zachowanie jest cudownym pierwszym zasobem, ponieważ jest wyczerpujące w swoim pokryciu tak wielu elementów zachowania (zamrażanie, fermentowanie, suszenie, trawienie i przechowywanie). Oferują one listę publikacji i arkuszy informacyjnych o puszkach wraz z informacyjną stroną FAQ i linkami. Jeśli szukasz zmysłowych zdjęć, nie znajdziesz tego tutaj. Ale solidne informacje i inspiracje, aby zacząć? W rzeczy samej.

2) Food in Jars to jeden z pierwszych blogów konserwujących, który zacząłem czytać, ponieważ nie koncentrują się tylko na przepisach. Znajdziesz tu wszystko, od recenzji książek po profile wspaniałych kannerów po posty “Canning 101”, które dotyczą wielu podstaw konserwacji. A gdy szukasz właśnie wspaniałej receptury, Food in Jars wychodzi daleko poza oczekiwane dzięki przepisom, w tym Honey-Sweetend Skillet Stonefruit Jam i Yellow Tomato oraz Basil Jam.

3) Punk Domestics jest w tym wyjątkowy ty może dodawać treści i przepisy! Po zarejestrowaniu się w serwisie możesz przesłać przepisy, które pokochałeś. Mają też listę “Tematy”, które można przeszukiwać, dzięki czemu możesz dowiedzieć się więcej o konkretnych elementach konserw, które Cię interesują (marynowanie, warzenie w domu, wytwarzanie sera). Od września jest Miesiącem Miesiąc Miodowy, Punk Domestics oferuje świetny zestaw przepisów na miód i wykorzystanie miodu.

4) Canning Across America (CAA) jest tworzony przez grupę szefów kuchni, ogrodników i miłośników jedzenia, którzy lubią konserwować i przygotowywać jedzenie w staroświecki sposób. W swoich słowach “naszym celem jest promowanie bezpiecznej żywności i radości z budowania społeczności poprzez jedzenie”. Zawierają wydarzenia na stronie, które są specyficzne dla danego regionu lub są dostępne dla wszystkich w całym kraju i szeroki zakres przepisów podzielonych na kategorie “Owoce” i “Warzywa”. Myślę, że prawdziwą siłą tej strony jest strona zasobów, z informacjami o książkach, blogach i filmach, które dotyczą puszek. Aha, i piosenki do których można!

5) Dobrze zachowana to strona poświęcona żywności, gotowaniu i projektowaniu z wyraźnym naciskiem na zachowanie. Elementem, który podziwiam na tej stronie, jest to, że nie zajmują się tylko robieniem dżemów czy prostymi konserwami; ten duet postanawia walczyć z odwodnionymi arbuzami i robić warzone wódki. Pouczające, dobrze zaprojektowane i przystępne.

Związane z: Zachowanie sezonu: Zrobić pieczone w piekarniku pomidory!

(Zdjęcie: Megan Gordon)