Tak, jutro jest Walentynki, i tak, ponieważ jest to powszechnie uznana noc z datą, to jest jeden z powodów, dla których piszę ten post. Jednakże, jak zauważyła dziś Anjali, ona myśli (i zgadzam się), że gesty miłości są o wiele bardziej wyjątkowe w dniu, w którym nie jesteś pod presją, aby to zrobić. Tak naprawdę to wychodzi wszystko noce – dziś wieczorem, jutro, w przyszłym tygodniu – ty i twoja wyjątkowa osoba chcesz podgrzać rzeczy w kuchni.

Kucharze mogą być bardzo terytorialnymi stworzeniami. Wiedzą, jak lubią pracować, poruszać się, siekać i przyprawiać. Znają swoje ulubione sztuczki i techniki. Może to być świetny posiłek pod koniec wieczoru, ale nie jest tak wspaniały, jeśli chodzi o budowanie romantycznej atmosfery, dzielącej się na jedzenie i dzielenie się tym jedzeniem. (Dodatkowo, jeśli zrazisz swojego partnera do tego procesu, możesz zjeść ten posiłek sam. Po prostu powiedz “.) Oto kilka prostych wskazówek, jak gotować ze swoją ważną, zabawną, zalotną przygodą:

1. Jeden z was powinien być sous chef: Aby uniknąć nadepnięcia na palce u nóg, wybierz sous chef. Sous szef kuchni jest odpowiedzialny za przygotowanie wszystkich składników – mycie, przycinanie, siekanie. Posiadanie określonych zadań oznacza, że ​​każdy może posiadać część posiłku, jednocześnie pozwalając na opuszczenie rzeczy, nad którymi nie masz kontroli. Hmm … gdzieś tam jest lekcja życia.
2. Przygotuj nowy przepis. Jest to szczególnie ważne, gdy jeden z was jest głównym kucharzem w związku. Wybranie nowego przepisu zapewnia, że ​​główny kucharz nie wkradnie się nieumyślnie, aby pokazać drugie “jak to się robi”. (“Ale ja nigdy oznaczać po prostu dzieje się!“Byłem tam, zrobiłem to, przyjacielu.” Nowy przepis postawi was oboje, jeśli nie na tym samym poziomie, to przynajmniej trochę bliżej.To jest fajne i zdrowe, aby spróbować czegoś nowego razem. razem.
3. Miej świetną playlistę. Nie powiem nawet, że musi to być romantyczna playlista. Śmiało i chodź do Franka Sinatry, jeśli chcesz, ale jeśli chcesz. lub w stylu vintage Justin Timberlake dodaje ci więcej emocji na temat wspólnego gotowania, ale na wszelkie sposoby.
4. Wlać szampan! Zafunduj sobie butelkę Prosecco podczas gotowania. Jest świeży, owocowy i idealny do picia przed posiłkiem. Plus, szampan wino jest z natury uroczysty i wywołuje uczucia. Tost sobie nawzajem na początku gotowania, a następnie ciesz się nim przez cały wieczór. Nasza ekspertka od wina Mary kocha Prosecco od Zardetto, Mionetto, Bisola i Vovetiego, a Faith faworyzuje Soligo Prosecco (15 USD), którą nazywa “naprawdę pysznym, trochę bardziej kremowym niż tańsze Proseccos, jakie miałem, i pachnie jabłkami”.
5. Miej coś do zjedzenia. Mogę powiedzieć, że powodem jest to, ponieważ, jak powiedział Cher bezradny, wszystko, co możesz zrobić, by zwrócić uwagę na usta, jest dobre. Ale tak naprawdę to dlatego, że nie stajesz się niezadowolony, szczególnie jeśli bierzesz długi, luksusowy czas w kuchni (popijając Prosecco przez cały czas – patrz wyżej). Spróbuj migdałów Marcona, prażonych pistacji, pikantnych krewetek lub kilku plasterków chorizo ​​lub prosciutto.

Jakie są Twoje wskazówki dotyczące udanej nocy na randkę w kuchni?

Związane z: Więcej kolacji z okazji dnia! 8 przepisów na przytulną noc w

(Zdjęcie: Leela Cyd Ross | Ginnie and Janie’s Warm, Colourful Kitchen)